İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Cpanel De Logların Silinmesi?

H

Hichkas

Misafir
Plesk Panel de Logları Silmek Kolay Peki Ya Cpanel de Nasıl Silinir?
Cpanel De Log Olurmu?

Cevaplarsanız Sevinirim :D

H

Hichkas

Misafir
:) Örnegin Plesk Panelde Admin Girişi Yaptıgımızda Ekledigimiz Domainler Sıralanıyor Herhanqi Bir Domaini Tıkladıgımızda Log Yönetimi Var Ordan Logları Silebiliyoruz Cpanel de WHM den Giriş Yapınca Nasıl Silincek?

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
/usr/local/apache/domlogs dizininden siliniyor sanırım.

Ayrıca WHM - Tweak Settings bölümünden de log ve istatistik ayarlarını yapabilirsin.

İyi çalışmalar

Y

ysf

Misafir
Merhabalar ;
Sorunuzu pek anlayamadim. Cpanel kullanarak loglarimi silmek istiyorsunuz ? Yoksa Cpanel loglarinimi silmek istiyorsunuz ?

cpanel loglari : /var/cpanel/logs burada bulunur.
Cpanel kullanarak loglari silmek isterseniz de sanirim Loglar sekmesinden halledebilirsiniz. Yanlis hatirlamiyorsam zaten loglar ftp hesabinizda bir yerde görünebiliyor. direk oradanda silebilirsiniz.

Saygilarimla.

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ysf' Alıntı:
Merhabalar ;
Sorunuzu pek anlayamadim. Cpanel kullanarak loglarimi silmek istiyorsunuz ? Yoksa Cpanel loglarinimi silmek istiyorsunuz ?

cpanel loglari : /var/cpanel/logs burada bulunur.
Cpanel kullanarak loglari silmek isterseniz de sanirim Loglar sekmesinden halledebilirsiniz. Yanlis hatirlamiyorsam zaten loglar ftp hesabinizda bir yerde görünebiliyor. direk oradanda silebilirsiniz.

Saygilarimla.

linux serverda sadece o kadar log yok.

/var/cpanel/logs/
/var/logs/
/usr/local/apache/logs/
/usr/local/apache/domlogs/

bunların tutmasını istemiyorsanız WHM > Tweak Settings den ayarlamaları yapıp silinmesini sağlayabilirsiniz.

WoLeRiNe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki sadece hosting kullanıyorsak ya da reseller. O zaman nasıl logları silebiliriz?

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
WoLeRiNe' Alıntı:
Peki sadece hosting kullanıyorsak ya da reseller. O zaman nasıl logları silebiliriz?

Raw Log Manager var cpanelde ordan
"Remove the previous month's archived logs from your home directory at the end of each month" seçeneğini işaretlersen aylık logları kaldırır.

Raw Access Logs danda logları pc indirebilirsin.

Y

ysf

Misafir
IndexServers' Alıntı:
linux serverda sadece o kadar log yok.

/var/cpanel/logs/
/var/logs/
/usr/local/apache/logs/
/usr/local/apache/domlogs/

bunların tutmasını istemiyorsanız WHM > Tweak Settings den ayarlamaları yapıp silinmesini sağlayabilirsiniz.
haklisiniz fazlasi olarak daha exim loglari ve hatta bir cok daemon un loglari var. fakat belirttigim gibi soru ucu cok acik bi soruydu.

Saygilar.

WoLeRiNe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanıyorum arkadaş son kullanıcısı ve loglar yüzünden artan alan kullanımını düşürmek için logları silmek istiyor.

H

Hichkas

Misafir
WoLeRiNe' Alıntı:
Sanıyorum son kullanıcısı ve loglar yüzünden artan alan kullanımını düşürmek için logları silmek istiyor.

:) evet aynen öyle Loglar birikerek alanıda kısıtlıyor

IndexServer Cevabın içinde saols

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5