İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Cpanel - Sunucu Durumu Hakında Bir Kaç Soru

ntr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar.
Ilk defa cPanel kullanan biri olduğum için bu soruyu sormamda bir sakınca yok sanırım.:utan:

- cPanel'de Sunucu Durumu sayfasında gösterilen veriler benim kullandığım pakete ait veriler mi ? Yoksa paketimin bulunduğu sunucunun verilerimi?

- Listelenen verilerde bazen bazı şeyler çıkmıyor, mesala en altta benim sitemin bulunduğu klasör görünmüyor. :) Görünse de zaten "Disk /dev/simfs (/)" ile aynı oluyor da...

- Memory Load karşısında verilen değer tam olarak ne demek oluyor? Yani Yüzde olarak bir değer mi?

Şimdilik bu kadar. :) Bilenler için sorular saçma gelebilir ama ben bilmiyorum. :D Dedim ya ilk defa cPanel kullanıyorum. :)

Şimdiden teşekkürler.

tasarla

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
sunucunun verileri
orda sadece diskler ve doluluk oranı gozukur
loadlar karşısındaverilen yuzde sunucunun toplam ram miktarının kaçta kaçını kullandıgıdır.
cpu değeri kaç işlemci oldugu gösterir
disklerin karşında yer alan değerlerde disk doluluk oranlarıdır.
cpanelde yukarıya vps optimized yazıyorsa vps den hizmet alıyorsunuzdur.
accelerated yazıyorsa sunucudur demektir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5