İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

cpanel yardım

zonbadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
cpaneli kurcalarken böle bi sonuç doğdu;

Unable to change directory to /home/karatorg/public_html! You do not seem to have permission to access this directory!

ve site yok oldu:( nasıl düzelteceğim konusunda biri yardımcı olabilirmi..

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Merhaba,

sorununuz hala devam ediyormu ?
sitenizin olduğu sunucu/vps size mi ait ?

zonbadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hyr. kiralık host ben yazdığınızdan bişi anlayıpda uygulayamadım zaten yani dvm. ediyor

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
sorununuz devam ediyorsa ve sunucu size ait değilse sunucu yöneticiniz ile görüşmeniz gerekiyor.

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
evet izinler sıfırlanmış, malesef siz duruma müdahale edemezsiniz. Ticket açarsanız servis sağlayıcınız yardımcı olacaktır.

zonbadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
teşekkürler yapılan yardım ve paylaşılan bilgi için! webmaster sitesi diyince benim aklıma iş bilen insanlar gelior ama konuya bi yorum bile getirecek seviyeyi kendinde görmeyen insanlar kuru kalabalık oluşturuyor lütfen kimse bil. mühendisi falan değilse buralarda fazla dolaşmasın çünkü kalite düşüyor!

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
ftp den public_html klasörüne 755 chmod verebiliyormusunuz
o klasöre sağ tıklayıp en alttaki dosya izinlerini açın boş kutu göreceksiniz oraya 755 yazın ya da 750 deneyin

zonbadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
teşekkürler ilginiz için sorun çözüldü zaten sıradan bi lise öğrencisi tarafından :D sitemim host sahibi olup firmam var bilmem ne satıyorum şöle webmasterim şöle pc kullanıcısıyım diip hiç yardımcı olmayan bencilce hareket eden insanlaradır! ilginize tekrar teşekkürler..

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
teşekkürler ilginiz için sorun çözüldü zaten sıradan bi lise öğrencisi tarafından :D sitemim host sahibi olup firmam var bilmem ne satıyorum şöle webmasterim şöle pc kullanıcısıyım diip hiç yardımcı olmayan bencilce hareket eden insanlaradır! ilginize tekrar teşekkürler..

Siz neden sitem ettiniz anlamadım zaten size konuyla ilgili izlemeniz gereken yol söylendi. Ayrıca söylenmese bile kimse kimseye yardım etmek mecburiyetinde değil. Burası expert-exchange de değil. Ne yardım için siz para ödüyorsunuz nede bir başkası para alıyor. Gönüllü yardım burda esas olan.

zonbadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yardımda mecburiyet yoktur zaten! adı üstünde yardım.. para ödemeye gelince ben yardım için neden para ödeyecem ki? Ayrıca burası semt pazarı değil! para kazanan site sahibine komisyon veriyomu ki! devlete gelir vergisi ödüyomu ki kişi para muhabbetini işin işine soksun!! yardım gönül işidir.. benim sitemim, siteden çıkar sağlayıp sitenin kalitesini yükseltecek yardım konularına girmeyenlerdir.. şöle ki gelip burda bişi satıosan bilginide baylaşacan ki site sahibide bak alıo ama vermeyide bilio desin!( site benim olsa bilgisini paylaşmayan üst düzey bilgisayar kullanıcılarına ticaret yaptırmam ) yardım eden her arkadaşa her konu için teşekkür ederim! (benim konum önemli değil) ama sizden başkasınında bildiği halde cvp. yazmıo olması (okudukları halde) doğru değildir.. sizin gösterdiğiniz yol işe yaradı-yaramadı önemli değil, önemli olan değer verip cvp. vermenizdir ...

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Yanlış değerlendiriyorsunuz. Bir kere belkide ben cevap verdiğim ve cevabım doğru olduğu için başkaları araya karışmamış olabilir. Niye ortalığı bulandırsınlar. Siz bugün paranızla birşey almak için bir işyerine gitseniz bile sizinle yine bir kişi ilgilenir sorularınızı biri cevaplar. Siz bir soru sorunca şirkette kim varsa hepsi tek ağazdan aynı anda hurra saldırmazlar.

Yardımı hizmet olarak gördüğünüz takdirde para ödersiniz dediğim gibi yurtdışında örnekleri mevcut exper-exchange gibi. Hem madem zorunlu olmadığını kabul ediyorsunuzda yardımın o zaman ne diye feryat ediyorsunuz ? Siz site sahibi olsanız öyle yapın yada bunu bir öneri olarak yönetime bildirin ama faydadan çok zarar getirecektir.

Neden ?

Bir çok forum sitesinde garip garip limitler vardır linkleri görebilmek için üye olmak oda yetmez üye olunca en az bilmem kaç mesaj atman lazım ki erişebilesin. Burada ziyaretçi sıkılır bunalır daralır. Belki o kadar mesajıda atar ama hep gereksiz şeyler yazarak aslında faydadan çok zarar sağlamış olur. Çöplüğe döner çünkü o zamanda forum. Siz şimdi böyle birşey için zorunluluk koyarsanız hiçbir firma gelipte bunu göze almaz. Yayınlamazlar burada olur biter. Adamların kendi müşteri talepleri var onlara mı bakacak buraya mı bakacak. O zaman ne olur buradan rekabet ortamı kalktığı için iyinet zarar görür.

Fayda sağlamak istiyorsanız siz forumda aktif olup destek veren sağlayıcılardan hizmet alın. Diğerlerine tepkinizi ve fayda verenede katkınızı böyle yapmış olursunuz.

yardımda mecburiyet yoktur zaten! adı üstünde yardım.. para ödemeye gelince ben yardım için neden para ödeyecem ki? Ayrıca burası semt pazarı değil! para kazanan site sahibine komisyon veriyomu ki! devlete gelir vergisi ödüyomu ki kişi para muhabbetini işin işine soksun!! yardım gönül işidir.. benim sitemim, siteden çıkar sağlayıp sitenin kalitesini yükseltecek yardım konularına girmeyenlerdir.. şöle ki gelip burda bişi satıosan bilginide baylaşacan ki site sahibide bak alıo ama vermeyide bilio desin!( site benim olsa bilgisini paylaşmayan üst düzey bilgisayar kullanıcılarına ticaret yaptırmam ) yardım eden her arkadaşa her konu için teşekkür ederim! (benim konum önemli değil) ama sizden başkasınında bildiği halde cvp. yazmıo olması (okudukları halde) doğru değildir.. sizin gösterdiğiniz yol işe yaradı-yaramadı önemli değil, önemli olan değer verip cvp. vermenizdir ...

zonbadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
verdiğiniz cvp. işe yaramamıştı ama sorun o değildi! sorun ben bildiğimi paylaşıyorum (az yada çok) ama pekçok üye için bunu söyleyemiyorum! Hostçulara gelince reklamın bedavasına hep karşı çıkmışımdır işin işine para sokan insanlar aldığı gibi vermesinide bilmeli kaldıki biz de ticaret yapıyoruz (gerçek hayatta büyük ve GERÇEK ticaret) ve inanın sitenin hiti düşmez yükselir ve siteyle birlikte ticaret yapmak isteyenlerde fayda görürdü hep alacam mantığı kabul edilemez......

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Verdiğim cevap işe yarar ancak siz uygulamayazsınız root yetkisine sahip olmanız gerekli. Kimse bilgisini paylaşmak zorunda değil bunu kabul ediyorsanız daha neyi tartışıyoruz. Kimse sizin şahsi keyfinize uygun davranamaz.

verdiğiniz cvp. işe yaramamıştı ama sorun o değildi! sorun ben bildiğimi paylaşıyorum (az yada çok) ama pekçok üye için bunu söyleyemiyorum! Hostçulara gelince reklamın bedavasına hep karşı çıkmışımdır işin işine para sokan insanlar aldığı gibi vermesinide bilmeli kaldıki biz de ticaret yapıyoruz (gerçek hayatta büyük ve GERÇEK ticaret) ve inanın sitenin hiti düşmez yükselir ve siteyle birlikte ticaret yapmak isteyenlerde fayda görürdü hep alacam mantığı kabul edilemez......

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5