İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

cpm

komando67

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar bu cpm tam olarak ne oluyor yani bu cpm nin yuksek olmasi ne anlama geliyor bende baya bi yuksek aramada cmp olarak 150 usd bile var bunun yuksek olmasi teklikelimi??

ayhan

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CPM=Cost per M
M=Latince 1000 demek
Topamda: 1000 gösterim başına ücret demek oluyor.
Reklam verenler için 1000 gösterim başına yapılan ödemeyi, webmasterlar için elde edilen kazancı gösteren miktar...
1000 gösterim başına (tıklama değil!) 150 dolar gösterim başına 15 cent anlamına gelirki stnadrt ötesi olduğu kesin! En iyi CPM şirketleri maximum 40$ ile çalışmaktalar bildiğim kadarı ile...

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
adsense teki cpm o gün yaptığın gösterime olan tıklama oranının 1000 gösterimde aynı kalitede ne kadar para kazanabileceğini gösteren miktardır.

Cypher

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cpm in yüksek olması önemli değil bence www.commerce-database.com sizce bu sitenin cpm oranı nedir? Sadece tahmin edin benim tahminim %45 minimum ki bu site tüm pay per click ve adwords sitelerinden yüklüce reklam almış bi site.Sizce atılırmı bu site yüksek CPM oranı yüzünden. Dedikten sonra devam edeyim ... Hard diskim yandı yaaawww :( pardusla şöle bi sörflüyorum arkadaşlar msn down ben down :( herşey down .Ayrıca Pardusta emeği geçen Uludağ Üniversitesi öğrencilerine Teşekkür ederim.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
%45 çok yüksek bir rakam.
10.000 gösterim ile günde 450$ kazanırsın ki bunu google kabul etmez.
hile diye seni banlar.
%2~%3 kabul edilebilen dünya standartı bir sınır

Cypher

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O zaman bahsettiğim site ve benzerleri örn2:business.galip ... aylardır nasıl gösterimlerini artırıyor.Adamların tek adsense reklamı var sitelerinde ve tıklanma olasılığı çok yüksek değil mi? En az %45 demiştim bence en az %50 dir onların click oranları ziyaretçilerinin 3/2 si tıklamaktadır sitelerindeki adsense reklamlarına.Allah aşkına inanmak mümkünmü bu tip sitelerin %1-2 CPM le günü geçirdiklerine?

nedo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
%45 çok yüksek bir rakam.
10.000 gösterim ile günde 450$ kazanırsın ki bunu google kabul etmez.
hile diye seni banlar.
%2~%3 kabul edilebilen dünya standartı bir sınır

Böyle birşey yok...
Eğer google TOS'una aykırı hiçbir durum yok ise ben %100 de click alırım ve google da hiçbir şey demez. Bunun böyle olmadığı, şu rakamın üzerinde sizi banlarız dediği yazıyorsa bi yerde, söyleyin okuyayım bilgileneyim...

Yaklaşık 7-8 aydır %10 tıklama yüzdesi ile çalışan sitelerim var, hiç bir zamanda google ile problemim olmadı.

"%2~%3 kabul edilebilen dünya standartı bir sınır" Yok böyle birşey.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5