İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

CR mi Unreal mi ?

Uurz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

Ircd için CR mi Unreal mi önerirsiniz ? CR nin serverı çok kastığını giri$ çıkı$lar arttıkca kullandığı process sayısınında arttığını söylüyorlar. Server P4 2.4 1gb Ram. anlık 500 kullanıcı hedefliyorum. Radyo da olacak aynı serverda.
Crackli CR kurmayı dü$ünüyorum.

Güvenlik botlar ve diğer konular hakkında da tavsiye ve önerilerinize ihtiyacım var.

Herkese pe$inen çok çok te$ekkürler.

S

sinangunay

Misafir
Makina özelliklerine göre 500 CR kullanıcısı + Radyo stabil çalışır.
Ancak yinede unreal forever..

CR'de bir bug vardı, kullandığınız key ile root olunabiliyordu.
Örnek: kullandığınız key xxx-xxx-xxxx olduğunu varsayın,
/oper xxx-xxx-xxxx xxx-xxx-xxxx
yazarak root admin olunabiliyordu :)

Ama belkide yeni sürümlerde bu olay kapatılmıştır uzun zaman oldu CR ile ilgilenmeyeli. Unreal IRCD varken....

İyi çalışmalar.

Uurz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yoğun istek üzerine CR kurmak zorunda kaldım.
O bug u denedim yemedi :)

Cr yi optimize edebileceğim güvenlik koruma sağlayabileceğim yöntemler varsa bildiğiniz payla$ırsanız sevinirim.

Saygılar.

GLadiatoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Unreal da moduller vs. var ve guvenlik sağlıya biliyorsunuz ben yıllarıdr ilginiyorum cr de unreal da kullandık duruma göre dğeişiyor ama Cr yi tavsiye etmiyorum çok iyi bir irc fakat reklam trojan vs. etkisiz kalıyor ayrıca TRIAL...

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ircx pro hepsinden iyidir..
Son iki senedir hiçbirisine bakmıyorum. Ama iki sene önce hepsini denemiş ve ircx proyu lisanlı almış olan bir kişiyim.

Tabi kurulacak olan işletim sistemi de burada önemli bir unsur.. cr ve ircx pro genelde windows için daha uygun

Uurz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tavsiyeleriniz icin öncelikle tesekkürler..

Israr üzerine CR kurmak zorunda kaldim. ( kodlarin bilinirligi aliskanlik )
CR üzerinde yapmami tavsiye edeceginiz seyler var mi ? 3 bot ve 4-5 kisi login iken servera CR nerden baksam 40 tane process aciyor. Bu normal mi? 100 200 olunca ne olacak ? Ayrica CR nin process acmasi giris cikis ile baglantili mi ? Orantili mi ?

Sistem P4 2.4 1gb Ram ve Linux

Herkese cok cok tesekkürler.

Mask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eski bilgilerimden bir kaçın hatırladım ve paylaşmak istedim.
eğer linux version'u RedHat AS türü bişi ise CR Nin eski sürümleri için hazırlamış olduğu SO dosyalarında sorun olduğunu biliyorum
prosess lerin çok açılma sebebide budur.
RH9 da her bir servis için tek prosses açtığını hatırlıyorum.
saygılarımla

Uurz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tesekkür ederim Mask.
Eski sürüm degil 2.1
Ayrica fedora linux kurulu.
Ama yinede cok process aciyor...

Gökhan~

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba

Cr mi ? Unreal'mi ? demişsiniz.CR Lisansli olarak kullanilirsa ve CR hakkında yeterli bilgiye sahip olunursa CR kalitelidir.Fakat Unreal'i de bi köşeye atmamak gerek.Unreal'i de modulleriyle ve piyasada bulunan eklentileri ile kurarsak CR kadar sağlam olabilir.

Saygılar.

Uurz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
$u an kurulum güvenlik her$eyi süper..

Herkese te$ekkürler.

GLadiatoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kullanılıcakları yerlere ve sistemlere göre hangisi iyi hangisi kötü değişe biliyor. Siz sizin için uygununu kurdunuz sanırım. Iyi çalışmalar..

Uurz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tesekkürler.

Istek üzerine CR kurmak zorunda kaldim. unreal taraftariyim aslinda bende.
Neyse CR den anlayan arkadaslardan birsey rica etcem.

CR de ident kisitlamasi ve proxy korumasi koydum. Ident uymuyor ve proxy kullaniyorsa karsi taraf kesiyor baglantiyi. Baglantiyi kesmeden hemen önce ufak bi mesaj verebilirmiyiz proxy kullaniyorsunuz yada ident inizi söyle yapin seklinde...

Tesekkürler..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5