CS:GO Türk Takımı Finallerde

Teknolopi

0
İyinet Üyesi
Katılım
19 Mayıs 2014
Mesajlar
318
Reaction score
0
Bildiğiniz üzere 2000’li yıllarda bizler için efsane haline gelmiş olan Half Life oyunu hayatımızda önemli bir yer edinmiş ve fps oyunlarının temelini atan ilk yapımlardan biridir. Gerek oynayışı gerek içeriği ile hepimizi büyülemeyi başarmış aynı zamanda adını tarihe altın harflerle yazmıştır. Hikaye moduna alternatif olarak üretilen çoklu oyuncu modu hikayeyi tamamlayanlar için büyük bir avantajdı zira farklı harita ve Half Life silahlarıyla arkadaşlarımızla çatışabiliyorduk.

csgo1.jpg


Farklı model ve haritalar sunan yapımın en çok sevilen ve oynanan haritası crossfire’dı. Genellikle internet kafelerin favorisi olan bu haritada bomba kurmak oyuncular arasında kötü karşılanıyordu çünkü bunu yapan kişiyi sövmenin yanında o internet kafaden kan çıkardı hele o siren sesi ve tam içeri girdim derken ölümünüz çıldırma noktasına dahi getirebilirdi. Yapımcılar oyunu ne kadar güncel tutmaya çalışsa da farklı fikirlere yönelerek mod haline gelen Counter Strike ortaya çıkarttı.

Counter-Strike-Global-Offensive-6.jpg


İlk olarak tanıştığımız bu oyun o kadar muazzam ve eğlenceliydi ki yıllarca oynanacaktı. Bu yapımda en çok sevilen bir başka harita ise Dust 2 di. Yapımcı firma Valve oyunun çok tutulmasına karşın seriyi farklı adlarla devam ettirerek günümüze kadar ulaştırdı. Counter Strike 1.0 dan başlayarak versiyon atladıkça adı değişti şimdi bile oynanan 1.6 nın yanı sıra source, zero ve hayran yapımları da yer alıyor. En son çıkarılan Counter-Strike: Global Offensive şuan oyuncuların gözdesi olsa da bazılarına göre hala 1.6.

a49cf76d5fecb2bad68580a1f699391aab34ba5b.jpg


Valve’nin büyük yapımları popülerliğini devam ettiriyordu bı kesin aynı zamanda müthiş paralar kazanan Valve açtığı platform ile dünyaya kendisini duyurmayı başardı. Olayı biraz daha ilginç kılan firma Dota 2, CS:GO gibi yapımlarda turnuvalar düzenleyerek büyük bir kitleye hitap ediyor ve e-sport tarihini devam ettiriyordu. Yakın zamanda düzenleyeceği CS:GO turnuvasına bu sefer sürpriz bir isim giriş yaptı.

csgo2.jpg


Space Soldiers adlı takım her ne kadar ismi yabancı olsa da arkadaşlarımız CS:GO için ülkemizi temsil etmek için aday olmuşlar. Elemeleri başarıyla tamamlayan arkadaşlarımız 16 takım arasına girerek ülkemizi gururlandırmaya hazırlanıyorlar. Bu gün başlanan turnuvada çeyrek finaller ve yarı finaller Mart ayında, finale çıkmaya hak kazanan takımlar ise Nisan ayında karşılaşacak ve 110 bin $ lık ödülün sahibi olacaklar. Kendilerine başarılar diliyoruz. Bizimle kalın…

 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst