İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

CSS Arkaplan Sorunu

Neutrox

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Diyelim ki elinizde şöyle bir resim var: http://img534.imageshack.us/img534/5065/tailsitetop.jpg

Sitenin arka planına resmi atadınız, her şey iyi gözüktü. İçerik fazla olunca scroll bar tuşu oluşuyor. Şimdi sorun şurada, css ile arkaplanı fixed yapsak bu sefer aşağıya indiğimizde içerik yukarı çıkmış gibi oluyor ve hoş durmuyor. repeat desek de hoş bir görüntü oluşmuyor.

benim istediğim, içerik arttığında arka plan en son hangi desen/renk/her neyse işte, orda kaldıysa aşağıya indikçe de öyle devam etsin. bu mümkün müdür?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
amacınızı tam olarak anlayamadım, eğer amacınız elinizdeki arkaplanın sayfa aşağıya kaydığı zaman en son kaldığı renk kodları ile devam etmesini istiyorsanız...

no-repeat, repet-x, repeat-y, background: #fff url("../img/bg") repeat-x ....

Gerekli ipuçlarını verdim, isteğinize göre düzenleyip kullanabilirsiniz.

Colorpix programını kullanarak ekranda istediğiniz yerin renk kodunu öğrenmiş olursunuz.

AycanB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Diyelim ki elinizde şöyle bir resim var: http://img534.imageshack.us/img534/5065/tailsitetop.jpg

Sitenin arka planına resmi atadınız, her şey iyi gözüktü. İçerik fazla olunca scroll bar tuşu oluşuyor. Şimdi sorun şurada, css ile arkaplanı fixed yapsak bu sefer aşağıya indiğimizde içerik yukarı çıkmış gibi oluyor ve hoş durmuyor. repeat desek de hoş bir görüntü oluşmuyor.

benim istediğim, içerik arttığında arka plan en son hangi desen/renk/her neyse işte, orda kaldıysa aşağıya indikçe de öyle devam etsin. bu mümkün müdür?

Dediğinizi sanırsam Gradient bir bg'nin tekrarlanınca kötü durması bunun çözümü dediğinizi gibi olmuyor ama şunu yapmalısınız

background:#333 url('.../resim/xx.jpg') left top repeat-x;

Resmin en son noktasındaki rengi alın #333 rengi ile değiştirin böylece gradien resmi düz bir renk ile devam ettirmiş olursunuz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5