chat ege.net

CSS (Cascading Style Sheets)

Avatargalaxy

Onaylı Üye
Katılım
28 Mar 2009
Mesajlar
325
Konum
Almanya
Cascading Style Sheets kısaca CSS bir programlama dili olmayıp HTML’e ek olarak metin ve şekilsel düzenlemelere olanak sağlayan bir Web teknolojisidir. Yerel CSS, genel SS ve harici CSS olmak üzere üç türü bulunmaktadır.

Yerel CSS, sayfada tanımlandığı yerde geçerliyken genel CSS sayfanın bütünü için geçerlidir. Harici CSS ise Web ayfalarının içerisinde bulunmayıp .css uzantılı harici dosyalar içerisinde kodların yazılarak oluşturulduğu ve Web sayfalarına bağlantılarının yapılması yoluyla çalıştırıldığı CSS türüdür.

Yerel CSS kodları <body> </body> arasına yazılırken genel CSS kodları <head> </head> arasına yazılır. Harici CSS ise <head> </head> arasına harici CSS’in bağlantısının verilmesi yoluyla kullanılabilir.
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet
Üst