İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Css Değiştirmek Arama Sonuçlarını Etkiler mi?

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Css yerine daha doğrusu renk şeması değiştirmek Google aramalarında sıralamamı etkiler mi?

Yazı büyüklükleri ve renkleri sabit kalacak sadece temadaki renkler değişecek
örneğin <div id="ust"> önceden beyaz bir arkaplana sahipse onu mavi olarak değiştireceğim yani temadaki div vb. takıların id bilgileri sabit kalacak sadece cssye dokunacağım.

not: sağ üstten benim siteye bakıp bu yeni renk tasarımı için de iyi veya kötü diye bir yorum yaparsanız daha da memnun olurum :)

Antika

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
birşey olmaz heralde sonuçta yapıyı değiştirmiyorsun, site iyi fena değil google dan da bu kadar korkmayın =)

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
seo için kendi çapımda da olsa uğraştım o kadar korkuyorum o yüzden ister istemez.
Ama bu renkler de da çok hoşuma gitti önceki gözüme daha soğuk geliyordu. Bu nedenle bunu kullanayım istedim ama css-google ilişkisini de bir sorup öğrenmek istedim işte :)
yanıtınız için teşekkürler

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
CSS'in Seo'yu etkilediği noktalar var. Ama renkler bunlardan bir tanesi değil. Eğer kullandığımız renkler sitede "gizli text" oluşturmuyorlarsa, sitemiz ziyaretçilere arama motorlarına göründükleri gibi görünüyorsa renklerle ilgili bir problem yok demektir.

baboli789

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
CSS'in Seo'yu etkilediği noktalar var. Ama renkler bunlardan bir tanesi değil. Eğer kullandığımız renkler sitede "gizli text" oluşturmuyorlarsa, sitemiz ziyaretçilere arama motorlarına göründükleri gibi görünüyorsa renklerle ilgili bir problem yok demektir.

css ile google etkisi site hızı, tek css dosyası kullanma gibi kriterlerde geçerli olur renk değişikliği ile bi soru olmaz

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Ben 3 css dosyasından besleniyorum.Bunu teke indirmelimiyim ?
of course.

@nightmare, yeni renk düzenin çok cıvık olursa kullanıcıların sayfadan erken çıkmasına sebep olur. bu da faydasız olarak düşündüğü sitenin sıralamalardan düşüşüne neden olur.

tersi durum ise, kullanıcının sayfalar arası gezinti hızı ve süresi gibi durumlara olumlu değişiklikler ise tam tersi daha da yükselmenizi sağlar.

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Ben 3 css dosyasından besleniyorum.Bunu teke indirmelimiyim ?
Tek css kullanmak sayfanın yüklenme hızını arttıracağından dolayı kullanmanda yarar var.

@nightmare, yeni renk düzenin çok cıvık olursa kullanıcıların sayfadan erken çıkmasına sebep olur. bu da faydasız olarak düşündüğü sitenin sıralamalardan düşüşüne neden olur.

tersi durum ise, kullanıcının sayfalar arası gezinti hızı ve süresi gibi durumlara olumlu değişiklikler ise tam tersi daha da yükselmenizi sağlar.

Yeni renklerin cıvık olduğunu düşünmüyorum aksine daha çok hoşuma gitti o yüzden değiştirmek istedim, google analytics ile ziyaretçi istatistiklerini takip edip kontrol edeceğim çünkü benim zevklerim ile ziyaretçi zevkleri farklılık gösterebilir. :)

yardımcı olan herkese teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5