İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

css position absolute sorunu

carbondioxide

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamlar css'de bi sıkıntım var.
hemen konuya giriyorum.

1000px eninde position:relative tanımlı bi ana div var. içinde de 390x390 alt divler var. 1,,3,,5 vs sıralama (index) numarası tek sayı olan alt divler float:left;, index numarası çift sayı olan divler float:right; tanımlı..

Böylece 1000px genişliğindeki ana divin solunda ve sağında 390*390 pixellik divler altalta sıralanmış durumda. ortadaki 220px genişliğinde boş alanda da. position-absolute tanımlı bir div var.
(position:absolute; z-index:2; width:200px; top:0; left:400px; )

SORUN: Sol ve sağ tarafta altalta sıraklanmış olan divlerin yüksekliği ortadaki divin yüksekliğinden daha fazlaysa sorun yok. Ama sola ve sağa yasladığım divlerden (veritabanından sadece 1 kayıt çekildi) sadece 1 tane var farzedelim. Bu durumda ortadaki ( position:absolute; olan ) divin yüksekliği 390px'den fazla da olsa, 390*390px'lik alt divlere göre belirleniyo ana divin yüksekliği ve ortadaki divin içeriği yarım görünüyo (ana div overflow:hidden; değil).. Benim istediğimse ana divin yüksekliğinin orta div daha yüksekse orta dive göre, değilse sol ve sağdaki divlere göre ayarlanması.. Jquery ile halletçem bi cevap çıkmazsa ama cssle bi yolu varsa öğrenmek isterim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5