İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

CSS Sorusu :)

OmerYrtn

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
9
Merhaba arkadaşlar...

Aşağıda örnek vermiş olduğum sitedeki turuncu arka plan sayfanın tamamını kapsıyor yani tarayıcı sayfasını uzattığımızda arka planda uzuyor. Şimdi sormak istediğim 1250x1500 pixel ebatlarında yapmış olduğum tasarım var ben bu tasarımda aynı bu tarz arka plan yaptım ve 1250 pixel olan bu genişliği her çözünürlükte nasıl tarayıcıyı kaplayacak şekilde kodlayacağım?

Demo

erbilen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Aslında orda 2 div var... İlk divde http://livedemo00.template-help.com/joomla_33234/templates/theme705/images/top-row-bg.png bu resim x ekseninde tekrarlatılmış.. 2.divede o turuncu parlak resim atanıp no-repeat top center demiş.. Böylece onun genişliği kısıtlanmadı için örneğin 2000px genişlesede o hep ortada uzuyormuş gibi gözükür.. o ilk x ekseninde uzayan resmin haline bürünene kadar zaten o resim dikkat ettiysen :)

OmerYrtn

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
9
Tayfun hocam çok teşekkür ediyorum basit bir olaymış. Sizin bu konudaki tecrübenizi bildiğim için sormak istiyorum adtime.com.tr adresindeki logo kısmının arkası ve kadinca.net adresindeki footer kısmı nasıl yapılabilir?

erbilen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Tasarımdan pek anlamam aslında ama o şekli aldırmak için footerdaki şekli yani layer seçiliyken ctrl+t yaptığında sağ üst'de 3 ikon beliricek. 1. ikona tıkladığında istediğin gibi şekillendirebilirsin.. Yada shifth tuşuyla vs. biraz ince ayrıntı gerektiriyor.. Örneğin şu videoma bir göz atabilirsin, belki ilham gelir :)

http://www.prototurk.com/photoshop-ile-yatay-menu-yapalim.html

OmerYrtn

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
9
Çok teşekkürler hocam tasarımdan yana sıkıntı yok fakat kodlama bilgim çok az...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5