İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

css template editlerken yaşadığım sorun ?

reprobate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar. kafayı yicem şu sorunu halledemedim.css template editliyorum.

#topPan ul li.contact:hover{display:block; width:75px; background:url(images/menu-hover.gif) 50% 0 no-repeat;text-decoration:none;

#topPan ul li a{display:block; width:73px; height:32px; background:url(images/menu-bg.gif) 0 0 repeat-x #FF8714; color:#fff; font:

gibi komutlar var burada menu-hover.gif dediği resim çok çok küçük bir turuncu çizgi. Ve bi alanı turuncu yapıyor sitede . Ben o alanı mavi yapmak istediğim için bu gifi photoshop ' da açıp maviye boyamak istiyorum ama hangi renkle boyarsam boyayım siyah oluyor. Ayarlardan birşey mi değiştirmem lazım acaba acemiyim hem css konusunda hem de photoshop konusunda ?

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
#topPan ul li a{display:block; width:73px; height:32px; background:url(images/menu-bg.gif) 0 0 repeat-x #FF8714; color:#fff; font:

Kalınlaştırdığım renk kodunu , değiştirdiğin renk koduyla değiştirip dener misin?

reprobate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkürler yanıtınız için. Ama değişen birşey olmadı , benim anladıgım kadarıyla o images/menu-bg.gif teki resmi 73 e 32 lik bir alana tekrarlatarak turuncu bir alan elde ediyor. Ordaki gif de çok ince zoom yapmadan rengi belli olmayan turuncu bir çizgi. O resmi açıp maviye boyamam gerekiyor heralde ama ne şekilde yapacağımı bilmiyorum.

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Buraya koy o gifi .İstediğin renk kodunuda ver ona göre halledip vereyim.

reprobate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Bunlar rengi lacivert olsun. Yalnız nasıl yapıldığını söylerseniz başka temalar da editliyorum öğrenmem lazım yani.Teşekkürler yardımınız için.

reprobate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet oldu teşekkürler bunu nasıl yaptınız acaba ben boyamak istediğimde siyah oluyor ?

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Photoshopla da yaparsınız.Ancak psd değilde gif olarak kayıt etmelisiniz.

reprobate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu dosya zaten gif. photoshop ' da açıyorum brush la boyamak istediğim zaman herhangi bir renge boyadığım yerler siyah oluyor direk . Yani hangi rengi seçersem seçeyim siyah seçmiş gibi oluyor.

reprobate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamam sorunu şöyle çözdüm önce aynı boyutlarda bir beyaz dosya açıp resmi kopyaladım buna. istediğim renge boyayabiliyorum artık.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5