İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Cute FTP Yardım

Linko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar siteme hosting bağlattım ve firmadakiler bana kurulumları logo değişimlerini falan ftp programı ile yapabileceğimi söylediler

bana yardım edebilecek olan var mı

siteme cuteftp programı ile logo tema vs.yükleticem yükleyen kişiyi siteme admin yapıcam

veya adminlik istemezse gelire ortak ederim olmadı küçük miktar para gönderebilirim.

BlaCK_and_WHiTe

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
ne istediğinizi tam anlamadım ama cute ftp konusunda size yardımcı olmak isterim.

tamkalite

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende tam anlamadım ama bende yardımcı olabilrim.

Linko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Siteme host bağlattım ve hostingciye siteme nasıl logo,smiley falan ekleyeceğimi sordum.
O da CuteFTP ile forum klasörlerine ulaşıp yapabilirsin dedi.
Bende forum klasörlerine ulaşıp logo,tema,smiley eklemek istiyorum siteme

tayfun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hocam Hosting Firmasının Size verdigi Bilgileri Cute ftp ye giriyorsunuz (Ust Kısımda Görürsünüz) Eger Plesk Panel ise Httpdocs - Cpanel ise Public_html klasorune Dosyalarınızı upload ederek calıstırabilirsiniz . İyi aksamlar

BlaCK_and_WHiTe

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Cute Ftp yi açıyorsun;

File -> New -> FTP Site ya da Ctrl + N yapıyorsun ekranda alttaki gibi bir ekran çıkıyor.

57231983sg4.png

Bilgileri resimdekine benzer dolduktan sonra Connect diyerek devam ediyorsun. Eğer bilgilerin doğru ise sitene bağlanabilirsin. Bağlantı gerçekleştiğinde ekranın sağ boş olan kısmında alttakine benzer bir bölüm açılacak. Hostunuz Linux ise alttakine benzer bir ekran çıkacak.

63478776du3.png

public_html ve ya www klasörlerinden herhangi birisine basarak forum dosyalarınıza ulaşabilirsiniz.

windows host kullanıyorsanız httpdocs klasöründen ulaşabilirsiniz.

Zaten hangisini yaparsanız yapın en sonunda forum dosyalarınıza ulaşırsınız.

49150622sm0.png

Ondan sonra düzenlemek istediğin dosyalara sağ tık yaparak edit seçeneğinden düzenleme penceresi açabilirsin.

77164289ph8.png

resimdeki gibi açılır. Düzeltme satırlarını kontrol etmek istersen satır numaraları orada yazıyor. Anlatımım biraz zayıftır anlamadığın kısım varsa msn adresim profilimde yazıyor eklersen yardımcı olurum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi