İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dailymotiontr.com telif?

hmtytgn42

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyi günler arkadaşlar.

Ben bi kaç gün önce bi domain aldım; DailyMotionTR.com
dailymotion telif hakkı sorunu falan çıkarır mı?:ağla::ağla:

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
daily motion lisanslı bir marka ise ve sen bu siteyle iyi biyerlere gelirsen siteni ya satın alırlar ya da mahkeme kararıyla kapatırlar, bence hiç başlamadan dm yöneticileriyle konuyu paylaş, cevap gelmedikten sonra da siteyi açma

aslantr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Hiçbirşey olmaz. Rahat ol bişey yok domainde com.tr değil birşey değil.

Starturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
DailyMotion fan sayfası fan page gibi cümleler ekle, en alta da videolar DailyMotion.Com 'dan çekiliyor gibi ibareler ekle hiç bir sorun olmayacaktır.

hmtytgn42

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum hocam yardımlarınız için, ben sitenin en altına yazayım dailymotion kaynaklıdır falan filan :) bi kaç entel cümle :) bunlar dava açmadan önce mail atarlar nasıl olsa :) olmadı satarım siteyi :)

aybay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dizi film siteleri gıbı yap vıdeolar facebook.com google.com youtube :D

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
hiç bişi olmaz diyenler hangi bilgi ile bunu diyebiliyor merak ediyorum

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Sorun çıkmaz diye birşey yok ileride çıkarsa şaşma fakat mahkeme v.s olmadan kısa yoldan halletmek için zaten uyarırlar dikkate alıp almamak sana kalmış.

r3LLi7

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bencede dailymotion.com un gözüne batacak şekilde büyürse site sorun çıkarırlar gibime geliyorda inşAllah çıkarmazlar.. :)

hmtytgn42

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hepinize teşekkürler arkadaşlar. daha önce buna benzer bi olayla karşılaşan varsa özellikle yorumunu bekliyorum

Bencede dailymotion.com un gözüne batacak şekilde büyürse site sorun çıkarırlar gibime geliyorda inşAllah çıkarmazlar.. :)

allah razı olsun hocam :) ağzınızdan bal damlıyor.

AkvaryumZevki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Adamların ismini birebir aynı kullanacaksın ve sorun olmayacak:)
İlginç bir durum. Adamlar demeyecek mi kardeşim benim adımı kullanıyorsun işi götürüyorsun gel bakalım şöyle senle bir oturup konuşalım demezler mi :)

Üstelik bir de herkes demiş ki videolar dailymotion'dan alıntıdır yazın diye. Bu daha da anlamsız bence, adamlar direk diyecekler, hem bizim videoları kullan, hem ismimizi kullan, oh ne ala memleket diyecekler:)

hmtytgn42

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işin o kısmı öyle değil hocam :) videoları ondan aldığını belirtince daha az kızarlar ;)

Starturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Adamların ismini birebir aynı kullanacaksın ve sorun olmayacak:)
İlginç bir durum. Adamlar demeyecek mi kardeşim benim adımı kullanıyorsun işi götürüyorsun gel bakalım şöyle senle bir oturup konuşalım demezler mi :)

Üstelik bir de herkes demiş ki videolar dailymotion'dan alıntıdır yazın diye. Bu daha da anlamsız bence, adamlar direk diyecekler, hem bizim videoları kullan, hem ismimizi kullan, oh ne ala memleket diyecekler:)

Piyasada öyle onlarca yerli/yabancı site mevcut. Bir şekilde adamlara hit kazandırmış oluyorsun. Şöyle düşün ünlü bir sanatçısın, hayranların sana bir site açıyor hem reklamanı yapıyor. Kim böyle bir şeye karşı çıkar ki ? ama birebir ordan video çekip kullanırsanız o ayrı bir konu.

hmtytgn42

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birebir ondan çekmem hocam :) youtube dailymotion vidivodo mynet limon timsah ... :) en çok hit alanlarından ortaya karışık.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
@Starturk Reklam farklı bir olay, eğer videoları çekilen sitenin playerını kullanırsan yani embed şeklinde eklersen tabiki sorun olmaz (domain adresini karışltırmıyorum) fakat biz Türkler o tür reklamları sevmiyoruz 3-5 kuruş codere para veriyoruz kendi playerımızda oynatacak şekilde bot yazdırıyoruz.

Ayrıca yukarıda birkaç arkadaş sitenin altında, söz konusu siteden çekildiğini falan yaz demişler bu şuna benziyor, sen adamın evine giriyorsun güzelce herşeyini alıyorsun sonrada diyorsun ki '' ben senin evini soydum haberin olsun '', bana göre budur.

Edit:
@hmtytgn42 seni bulmak kadar basit birşey olamaz . whois gizleme , içerikleri v.s yurt dışında ki makinalarda barındırma v.s sadece bulunmama süreni artırır, başka bir işe yaramaz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5