Dans Nedir? Dans Türleri Nelerdir? Dans Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

reyting Tv

Onaylı Üye
Katılım
1 Şub 2017
Mesajlar
170
Yaş
38
Dans Fransızca kökenli bir kelimedir Danse kelimesinden türemiştir. Diğer bir deyişle Raks, tüm bedenin bir müzik ritmi eşliğinde estetikle beraber çalıştırılabildiği bir anane, sanat, bir rehabilitasyon biçimi veya yalnızca bir ifade biçimi olabilir.

Dans Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dans ederken konuşmamak gerekir. Dans sırasında yapılacaklar arasında en önemlisi bu. Duruşunuz dik olmalı, dizlerinizi kırmamalısınız. Dans kuralı olarak bunu görebilirsiniz. Ayak parmaklarınız üstünde değil, tabanınızı yere hafifçe dokundurarak dans etmelisiniz. Her zaman kendinize güven duymalısınız. Dans ederken duruşunuza bu sebeple dikkat edin. Partnerinizi zor durumda bırakacak hareketlerden kaçınmanız gerekir. Dans etmek gerçekten zordur hele çiftseniz. Dansınız arzu ettiğiniz gibi gitmiyorsa özür dilemekten çok hatalarınızı düzeltmenin yolunu aramalısınız. Kadın ve erkek piste çıkarken; erkek bayanın birkaç adım gerisinden yürümelidir. Dans ederken eşlerin birbirinin yüzüne uzun süre bakmaması gerekir.
Çiftler dansın gerekliliklerine uyarak aralarındaki mesafeyi ayarlamalıdır. Dans sırasında yapılacaklar arasında koreografinin aksamaması için gereklidir. Erkekler diğer çiftlere çarpmayacak şekilde partnerini yönlendirmeli. Çift danslarında partnerin zorlanacağı karışık ve hızlı adımlardan uzak durulmalı. Uzun dansçıların dizlerini kırmaması gerekir. Dans sırasında yapılacaklar arasında hata olarak görülebilir.
Kısa dansçıların parmak uçlarında durmaması gerekir.

Dans türleri nelerdir;

Rock
Broadway
Bale
Ça-ça
Disko
Foxtrot
Salsa
Breakdance
Türk halk oyunları
Hip Hop
Jazz
Jive
Kalipso
Lirik
Mambo
Modern Dans
Pasodoble
Pop
Punk
Rumba
Salsa
Samba
Swing
Tango
Vals
Zeybek
Zumba
Tap dansı
Oryantal
Sirtaki
Roman gibi bir çok çeşiti ve türü vardır. Dans bazı gün ve önemli unutulmaz anlarımızı ölümsüz yapabilir. Lakin dans edebilene.

Dans etmek bir sanattır. Bu sanatı icra edemiyorsanız o önemli gününüzde komik duruma düşebilirsiniz. Bu bağlamda Dars Yeri isimli site, tam manasıyla sizin yardımınıza koşuyor. Dans konusunda hiç bir yeteneğiniz yok ve yakın bir dönemde ömrünüzde bir kez
yaşayabileceğiniz en mutlu gününüz olabilecek düğün töreniniz var. Bu mutlu günde partnerinizle gözleri kamaştıracak bir dans gösterisi sunmak istiyorsunuz. Dans kursu alabileceğiniz bir yer aramakta iseniz, özellikle düğün dansı ve daha bir çok çeşidinde, size işin uzmanı yapabilecek bir platform öneriyorum. Hemen dansyeri.com isimli siteye tıklayıp daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst