İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

DATA BEYS

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
K

karasu1

Misafir
arkadaşlar okunduğu gibi yazdım şu data beys nedir nasıl yapılır.teşekürler

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam karaduman1

abi, harika birşey yazmışsın, kırk yıl düşünsem gelmezdi aklıma... neyse, sorunun cevabı

Database diye yazılan ve Data Beys diye okunan bu illetin türkçe karşılığı Veritabanı... ne işe yarar ; adındanda anlarsın aslında, veri yani bilgi saklamak için bir platformdur. mesela bu forum, benim yazdığım, senin yazdığın herşey biryerlerde saklanıyor. işte o saklanan yer veritabanıdır.

nasıl yapılır, sorusunun cevabı çeşitli çünkü bir tek veritabanı uygulaması yok. mesela paradox, mssql, mysql vs... hepsinin senin ifadenle yapılışı farklı. ben burdan nasıl kullanılır demek istediğini anladım.

eğer ifaden bu ise, bununda birkaç yolu var. ama önce ne amaçla kullanmak istediğini öğrenmemiz lazım...

hadi sana kolay gelsin...

karaduman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
baldor dostum ismim burda niye geciyor ki annamadım.
bisi diil. isine yaradı mı?

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam karaduman ve karasu1

ikinizdende özür dilerim dostlar. ikinizin nickide karayla başlıyo, bu mesajı cevaplamadan önce karadumanın benim soruma cevabını okumuştum. karalar karıştı valla... utanıyom kendimden... ;) tekrar tekrar özür dilerim dostlar... şimdi sabahın 7.39 u, sabah sabahda gitmiyo ki, üstüne bide okula gitcez... neyse ya, çok utandım... :)

yardım için teşekkür karaduman, bir sefer denedim, işe yarıyor verdiğin kodlar.

bu arada siten güzelmiş, reklam için görüşmelere başlayalım :)

sağlıcakla...

K

karasu1

Misafir
BALDOR TEŞEKKÜR EDERİM.
yine internetten indirdiğim excelde yapılmış makine diye diye bir prog.
tamirciler için excel sayfasında database diye yazıyor.benim öğrenmek istediğim excelde database nasıl yapılıyor.kısaca yazdığın gibi mutlaka bir çok çeşidi vardır mutlaka.yakınımda soracağım kimse yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi