İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Data Highlighter - Google webmasterlar için yeni bir aracı aktifleşti

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Şimdilik sadece İngilizce aramalar için aktif olan Data Highlighter önümüzdeki aylarda diğer dillerde de devreye girecek.

Ekli dosyayı görüntüle 5147

Ürün müdürü Jack Menzel tarafından araçla ilgili detaylı açıklama yapılmış video:

[YOUTUBE]WrEJds3QeTw[/YOUTUBE]

Google blog resmi duyurusu: http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2012/12/introducing-data-highlighter-for-event.html

Ve henüz Türkçesi olmayan Data Highlighter hakkında detaylı açıklama: http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=en&answer=2692911

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
benim anladığım kadarıyla arama sayfalarını daha kullanılabilir hale getirmeyi planlıyorlar, aranılan kelimeleri kullanıcının gözüne gözüne sokmaya çalışacaklar

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
benim anladığım kadarıyla arama sayfalarını daha kullanılabilir hale getirmeyi planlıyorlar, aranılan kelimeleri kullanıcının gözüne gözüne sokmaya çalışacaklar

Dogru, buna ek olarak: MicroData veya daha genel adiyla structured-data (yapisal/duzenli veri) arama motorlarinin web sayfalarini daha iyi anlamalarina yardimci oluyor. Mesela gosterimdeki sinema filmeleri siteniz var. Google'a bu yontemle filmlerin isimlerini hangi salonda kacta basladigi vs. gibi bilgileri aktarabiliyorsun. Google'da bu bilgileri duzenli bir sekilde arama sonuclarinda getiriyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5