İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Database Error Hatası

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Merhaba arkadaşlar;

sitem yaklaşık 1 yıldır, arada-sırada Database Error hatası veriyor.. Pek önemsemiyordum ama son günlerde bayağı bi arttı. Yani site düzeliyor, sadece bir kaç saniyeliğine öyle yapıyor..

Ben Wordpress kullanıyorum ve geçen yıl Cache eklentisi kurduktan sonra böyle yapmaya başladı. Eklentiyi sildiğim halde o hatayı vermeye devam ediyor.. Host firmasına soruyorum, inceliyorlar ama "sorun yok" diyorlar..

Bu neden kaynaklanabilir acaba?

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
PhpMyAdmin'de Cache ile ilgili sorgular var mı ?

yok.. ona da baktım :(

bu arada; sorunumu çözen kişinin reklamını 1 yıl boyunca eBilgi.org platformunda yapacağım..

admin paneline girerken şu sorunu veriyor..

155.jpg

site ana sayfada da aşağıdaki hatayı veriyor..

66845118519015822469.jpg

UmutTasarım

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
cache eklentisini manuel mi kaldırdınız. Mutlaka eklentiden kalan bir hatadır diye düşünüyorum. Eklentiyi tekrar kurun ve eklentiler bölümünden kaldırmayı deneyin bence. Eğer zaten eklentiler bölümünden kaldırdıysanız yinede bir deneyin derim ben. tabi önce yedek alın evdeki bulgurdan olmayın.

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
cache eklentisini manuel mi kaldırdınız. Mutlaka eklentiden kalan bir hatadır diye düşünüyorum. Eklentiyi tekrar kurun ve eklentiler bölümünden kaldırmayı deneyin bence. Eğer zaten eklentiler bölümünden kaldırdıysanız yinede bir deneyin derim ben. tabi önce yedek alın evdeki bulgurdan olmayın.

bu dediklerinizi daha önce çok yaptım.. hatta eski cache eklentisini silip, yeni cache eklentisi kurdum.. ona rağmen hatayı vermeye devam ediyor..

tüm eklentileri etkisiz kılıyorum, aynı hata, hatta tüm eklentileri siliyorum bir süre sonra yine aynı hatayı veriyor.. Şunu belğirtmek isterim ki, bu hatayı çok sık yapmıyor. Arada sırada..yine de canımı çok sıkıyor..

nick9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Phpmyadmin'den eklentinin ismini yazarak tablo araması yapın,eğer sonuç çıkarsa onları kaldırın.

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Phpmyadmin'den eklentinin ismini yazarak tablo araması yapın,eğer sonuç çıkarsa onları kaldırın.

bir kaç tane çıktı.. işe yarayanlar da var.. ama bunların hangisi işe yarayan, hangisi işe yaramayan çözemedim.. bunu nasıl anlarız ki

nick9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
örneğin eklentinin adı "deneme_01" ise arama sonucunda çıkanlar harfi harfine uygun olmalı.Aksi takdirde sildikleriniz veritabanını bozabilir.İsterseniz bana Pm'den msn adresinizi gönderin bir bakayım.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
bu hata configin sunucuya bağlanamamasından oluşur, wordpress ile alakası olduğunu zannetmiyorum, istersen profesyonel wordpressçilerle iletişime geç, blogtaki etiket yorum ve makaleler hariç herşeyi silerek yedek alın ama bunu sql ile yapmalısınız, içerde konu yorum etiketlerden başka bişey kalmamalı, hostunu terminate etmek işe yarayabilir, sonra alınan yedeği atarsınız
yakuter e sorabilirsiniz, ya da karalamalar.net adminine ulaşmaya çalışın. bişeyler söyleyeceklerdir eminim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5