İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Database yedeği nasıl alabilirim?

cafercer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar ben datebase yedeği almak istiyorum.Plesk panel kullanıyorum.Yedeği alıp bir sorun anında yüklemek istiyorum.Nasıl yapabilirim?

ErdeM

0
Onaylı Üye
Reaction score
32
datebase'nizin boyutu nedir ? olası bi zaman aşımına uğramaması için parçalamanız gerekebilir.

cafercer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
parçalanacak kadar büyük değil.Peki yedek nasıl alabilirim?

ErdeM

0
Onaylı Üye
Reaction score
32
IP adresimizle ssh ye bağlanın,daha sonra

mysqldump --opt -Q -u dbkullanıcıadi -p dbadi > /var/www/vhosts/siteadi.com/httpdocs/yedek.sql
komutunu kendinize uyarlayarak yazın
daha sonra db parolasını yazın

ardından browser’ınıza gidip http://siteadi.com/yedek.sql yazarak yedeğinizi indirebilirsiniz

cafercer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aslında wp db backup ile yedek alabiliyorum.Yüklemek için ne yapabilirim.Verdiğiniz linki inceledim ama bulamadım :s

T

trgy

Misafir
Senin için sadece yazılar önemli ise şunu yap.

Admin panelden dışa aktar diyip, tüm iletileri ve etiketlerini xml olarak kaydet. Sorun oluşursa sıfırdan wp kurarsın içe aktar diyip aktarabilirsin.

cafercer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o da doğru ama yazarların farklı yazıları var.bütün yazılar tek bir yazarın olur o zaman

dreamx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
En sağlam yöntem MySQLDumper -

Bunu ana dizine kurarsın zaten otomatik bütün db leri görür ve yedeklersin kullanımı çok basitdir türkçesi mevcutdur. Kısaca geçeyim eğer kurarsan

Soldan Menü den DB yi seçiyorsun ve Yedeklemeye tıklıyorsun yedeği aldıktan sonra sana linkide veriyor indirmen için ayrıca ftp de yedeğinide tutuyor.

Dumper kurulumu basitdir ama yapamassan google amcadan bir yardım alırsın artık.

Kolay Gelsin...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5