İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Datacenter Hakkında

hosunn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar dün geceden beri araştırma yapıyorum ve yaptığım araştırma sonucu 200.000 ile bir datacenter kurulabilir ancak yeriniz varsa yalnız ben Gaziantep deyim ve burası yaz mevsiminde baya sıcak oluyor hava sıcaklığı 45 dereceyi bile görüyor soğutma işlemi biraz zorlar gibi düşünüyorum yer olarak kiralık ev almayı düşünüyorum aylık 700 ye 170 metrekare kiralık ev alabiliyorsunuz ama dediğim gibi soğutma konusunda düşüncelerinizi bekliyorum ayrıca ben böyle bir Datacenter açsam nasıl olur yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...

Host Analiz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba;

Öncelikle çalışma hayatınızda başarılar diliyorum. Umarım düşündüğünüz gibi tüm projelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak datacenter gerçekten çok ciddi bir iş. Soğutma, enerji, güvenlik, alt yapı ciddi yatırımlar ve insan gücü gerektiriyor. Hiç gitmedim Gaziantep ilimize ama orada yaşayan arkadaşlarım ve müşterilerimden aldığım bilgilere göre çok sık elektrik kesintisi oluyormuş. Bu sizin için ekstra maliyetler çıkaracaktır. Soğutma konusuna gelince. Antep ilimiz yaz aylarında aşırı sıcak oluyor. En azından haberlerde vs görüyoruz. Soğutma işi için çok ciddi yatırımlar yapmanız gerekecek.. Eğer ki istediğiniz müşteri potansiyeline ulaşamazsanız sizin için büyük zarar olabilir. Bu tür işlerde konumunuzu çok iyi seçmelisiniz.

hosunn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba;

Öncelikle çalışma hayatınızda başarılar diliyorum. Umarım düşündüğünüz gibi tüm projelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak datacenter gerçekten çok ciddi bir iş. Soğutma, enerji, güvenlik, alt yapı ciddi yatırımlar ve insan gücü gerektiriyor. Hiç gitmedim Gaziantep ilimize ama orada yaşayan arkadaşlarım ve müşterilerimden aldığım bilgilere göre çok sık elektrik kesintisi oluyormuş. Bu sizin için ekstra maliyetler çıkaracaktır. Soğutma konusuna gelince. Antep ilimiz yaz aylarında aşırı sıcak oluyor. En azından haberlerde vs görüyoruz. Soğutma işi için çok ciddi yatırımlar yapmanız gerekecek.. Eğer ki istediğiniz müşteri potansiyeline ulaşamazsanız sizin için büyük zarar olabilir. Bu tür işlerde konumunuzu çok iyi seçmelisiniz.

öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Gaziantep'de elektrik kesintisi fazla olmuyor hocam daha doğrusu çoğu semt'de yani semt seçimi önemli bu konuda ki seçeceğim semt tedaş ana dağıtım merkezine 3-4 km uzaklıkta ayrıca ısıtma işlemine gelince semt dağlık kısımda olduğu için baya tepede yani rüzgari felan ünlüdür oranın 7/24 soğuk oluyor ama dediğiniz gibi ısıtmaya baya harcamam gerekicek ancak elektrik konusunda garanti verebilirim kesinti olmuyor bu semt de.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5