chat ege.net

DataLife Engine v.9.4 Özellikleri

Evan

Profesyonel
Katılım
12 May 2011
Mesajlar
264
Konum
Ilkadim, Samsun, Turkey

#İşlem Listesi; 9.4 sürümüyle yeni gelen özelliklerden bir tanesi işlem listesi peki nedir bu işlem listesi? admin kontrol panelindeki tüm yaptığınız değişiklikleri oynamaları gün gün saat saat yazan bir modüldür. Birden fazla yazarı olan siteler için muazzam özellik denilebilir.


#Performans Analizi; yeni gelen özelliklerden bir taneside 'performans analizi' sistemin kasılmadan ve uygun şartlarda çalışabilmesi için sizlere önerdiği özellikleri kapatmanız yada açmanızdan ibarettir. Sistem söylüyor diye illaki yapacaksınız diye bir kayide yok ama yapmanız sizin trafiğinizin azalmasına ve veritabanınıza yükün azalmasına neden olacaktır.


#Kontrol Sorusu; yeni gelen diğer bir özellik ise 'kontrol sorusu' peki nedir bu kontrol sorusu denilecek olursa, başta yeni kullanıcı kayıt olmada, yorum eklemede, makale eklemede vs.. basit bir soru yazmanız ve kullanıcı bu soruyu cevaplamak zorundadır. Botları düşünürsek sisteme saldırmamaları için gayet güzel bir özellik.

#Hızlı Düzenleme; hızlı düzenleme için ajax teknolojisi kullanılarak sistem hızlandırılmaya çalışılmış popup şeklinde açılıyor sürüklenme özelliği mevcut bu özellikde hoş olmuş denilebilir.

#Bildirim Gönder; belkide en güzel ve en yararlı özelliklerden bir taneside bildirim gönderebilme özelliği gerçi bu özellik bir önceki sürümdede mevcuttu ama dle offical sitesi bunuda tanıtımda özellikler arasına yerleştirince bende yazmak gayesinde bulundum.#Game Trailers; gametrailers.com sitesi için medya desteği eklenmiş, sistemdeki videoları paylaşmanız için yapmanız gerek sadece aşağıdaki gibi kullanmak;
Kod:
[media=http://www.gametrailers.com/video/pax-2011-counter-strike-global/720475]
#Başka bilgisayardan bağlanıyorum; sitede kullanıcılar eğer kendi bilgisayarından değil başka bir bilgisayardan bağlanıyorsa ve bu seçeneği tıklarsa şifresi hiç bir şekilde tutulmaz güvenlik açısından güzel bir özellik.
Kod:
<input type="checkbox" name="login_not_save" id="login_not_save" value="1"/><label for="login_not_save"> Başka bilgisayardan bağlanıyorum.</label>
Üstte bulunan kodu login.tpl de gerekli gördüğünüz yere kodu yapıştırınız.#Temanızda bulunan addcomments.tpl, addnews.tpl ve registration.tpl dosyalarını açınız ve;
Kod:
[sec_code]
Bulunuz ve aşağıdaki kodları yukarı kısmına yapıştırınız.
Kod:
      [question]      <tr>        <td class="label">          Soru:        </td>        <td>          <div>{question}</div>        </td>      </tr>      <tr>        <td class="label">          Cevap:<span class="impot">*</span>        </td>        <td>          <div><input type="text" name="question_answer" id="question_answer" class="f_input" /></div>        </td>      </tr>      [/question]
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst