İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

datetimepicker

A

Anonymous

Misafir
sipariş tablomu butona basınca tarihe göre filtrelemek istiyorum
butonclicke şunu yazdım:
DM.SiparisDty.Filter:='SipTar ='+chr(39)+datetostr(DTP1.date)+chr(39);

compile oldu fakat çalıştırınca 'operation is not applicable' hatası veriyor.

A

Anonymous

Misafir
DM.SiparisDty.filtered:=false;
DM.SiparisDty.Filter:='SipTar ='+Quotedstr(datetostr(DTP1.date));
DM.SiparisDty.filtered:=true;

A

Anonymous

Misafir
teşekkür ederim.sormak istediğim bir şey daha var.filtered ı kodla true yada false yapmanın sebebi nedir?yani neden object inspectordan false yada true yapmıyoruz

A

Anonymous

Misafir
MsS 'nin yaptığının benzerini chr(39) yerine " sembolü ilede yapabilirsin.

Filtered:=True /* kaynak kodlar içinde yapılması, senin filter özelliğini istediğin zaman yönlendirmeni, (aktif/pasif) olmasını sağlamaktadır. Table üzerinde verdiğin filter her zaman işlevsel olacaksa, objectinspector içinde direk true olarak tanımlayabilirsin. Bu örnekte filter herzaman ilgili siptar değerleri ile ilgili kayıtları getirecği için, filter dışı kalan kayıtlara erişiminde sıkıntı yaşayabilrsin. Kaynak kod içinde yönlendirmek her zaman daha esnek ve daha garantili olduğu gibi, bu türden yöntemlerin alışkanlık haline getirilmesi halinde akış hataları veya unutkanlıklarına enaz düzeyde maruz kalınır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5