İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Daum ve Taraflarlar [6'da 6 Polemiği]

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Bende Fenerbahçe taraftarı olarak son 3 maçtır oynadığımız oyunu beğenmiyorum. Ligde nasıl 6'da 6 yaptığımıza çok şaşırıyorum. Fanatik gazetesine şöyle bir göz gezdirdiğimde haberde şu yazıyı gördüm :

Daum, Fenerbahçe'nin kötü futboluna tepki gösteren taraftara, “O zaman ben de 'taraftar ne zaman 6'da 6 görmüş', onu sormak isterim. Kafamdaki Fenerbahçe'ye daha 2 yıl var” diye konuştu.

Haberin altına taraftarımız mükemmel bir yorum çakmış ki çok hoşuma gitti :

tolga coşkun 21 Eylül 2009 21:11..
DAUM SEN KAÇ KERE 6 DA 6 GÖRDÜN

:D

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
off.offf...akşam akşam fena güldüm :D doğru söylemiş.

bu arada 6'da 6 yaptık.forza 6 :p

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Espriyi anlamadım.

Daum kendi çapında böbürleniyor; "Fenerbahçe'ye 6'da 6 galibiyet başarısını sağladım. Taraftar daha ne istiyor? 6'da 6 hiç gördünüz mü?" gibisinden. Bu haberi fanatik gazetesinin sitesinden takip ettim. Haberin altına da taraftarımız Daum'a ithafen demiş ki: "DAUM SEN KAÇ KERE 6 DA 6 GÖRDÜN". Komik bir durum yok, ama çok hoşuma giden bir lâf çakış var bana göre. :)

İlgili Link : http://fanatik.ekolay.net/6da-6-mi-gordunuz_3_Detail_34_146374.htm

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Daum 80 yaşına da gelse aynı aşağıdaki benzer konuyu okuyabilirsiniz :D. Avrupa da fıslıyor.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Fenerbahçe taraftarı böyledir zaten.
Benim de içinde olduğum bu grup hiçbir zaman skora bakmamıştır, her zaman oynanan oyuna bakmıştır.
Fenerbahçe taraftarını diğer taraftarlardan ayıran en önemli özellik budur.
Diğer taraftarlar kendi aralarında tartışabilirler, "4-4-2 mi oynasak yoksa 4-3-3 mi yoksa 4-1-3-2 mi?", "Oyunun iki yönünü oynayan, bloglar arası pas trafiği, defans bloğu, hangi sistemle oynasak, şu oyuncu şurda oynasa" şeklinde.
Genelde skora bakarlar.
3 puan çok önemlidir.
Ama Fenerbahçe taraftarı buna çok bakmaz.
Detaya girmez, sistemi sorgulamaz.
5-0 galip gelinen bir maçın bütün golleri penaltıdan gelse maçtan sonra takımını proteste eder.
Takımın kaç gol attığı önemli değildir, o gollerin "nasıl" atıldığı önemlidir.
1 tane frikik golünü 3 tane penaltı golüne tercih ederler.
Lugano'nun Bilica'yla geriden oyun kurması onlar için sıkıcı, Santos'un 3 kişiyi çalımlayıp gol atması gecenin olayıdır.
Takımının gol atmasını değil, o forma için savaşmasını, bir şeyler yapmasını beklerler.
3 yıl boyunca yalnızca 2 gol atmış Gökhan Gönül'ü sevmelerinin nedeni budur.
Alex de Souza bu yüzden şimdiden efsanedir.
Fenerbahçe taraftarı başkadır, kesinlikle bambaşka.

Neyse konunun özüne dönecek olursak; Daum da bunun tam tersi, oyuna değil skora bakan bir teknik direktör.
Kendi kafasında yalnızca şampiyonluk olduğu için böyle bir şey diyor.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
hayatımda daum kadar korkak futbol oynatan teknik direktör görmedim.

ancak gökhan gönül 3 gol atıyorsa bu anormal değil sanırım adam sağ bek çünkü :D

ayrıca alex içinde hala konuşanlara artık gerçekten gülüyorum.
220 maç 108 gol 101 asist
http://tr.wikipedia.org/wiki/Alexsandro_de_Souza

Daha ne yapsın bu adam eve gelip hizmetmi etsin?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5