İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Davala: ''Grup liderliğine inandık''

felek28

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
17. Avrupa Şampiyonası 2. Eleme Grubu'ndaki 3. maçında Ukrayna'yı 2-0 yenerek 9 puana ulaşan ve grup liderliğine yükselen Ümit Milli Futbol Takımı'nda, antrenör Ümit Davala, ''Bütün bir hafta bunun için çalıştık. Takım olarak grup liderliğine inandık'' dedi.

Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, savaşarak ve mücadele ederek rakiplerini yendiklerini belirten Ümit Davala, kazanmayı alışkanlık durumuna getirmek istediklerini söyledi.

Teknik direktör Ünal Karaman'ın bıraktığı yerden aynı biçimde galibiyetle yola devam ettiklerini vurgulayan Davala, şöyle devam etti:
''Bütün bir hafta bunun için çalıştık ve takım olarak liderliğe inandık. Bu gruptan çıkacağımıza inanıyorum. İlk yarıya tutuk başlasak da ikinci yarıda oyuna ağırlığımızı koyduk ve kazandık. Bizim için çok önemli bir galibiyetti. Şu anda kayıpsız devam ediyoruz. Bunu, bir alışkanlık haline getirmeye çalışıyoruz. Futbolcularımız kaliteli ve iyiniyetli. Saha içi ve saha dışı güzel bir birlik beraberlik var.''

Gruptan lider olarak çıkmaları durumunda finallerde büyük işler yapacaklarına inandıklarını belirten Davala, ''Kim oynarsa oynasın, burası Türkiye Ümit Milli Takımı ve herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Bayramın son gününde herkese tekrar bayram yaşattığımız için mutluyuz'' diye konuştu.

Ümit Milli Takım'ın başında çıktığı ilk maçında galibiyet almanın kendisi için büyük bir mutluluk olduğunu kaydeden Davala, şehitlerin acısını biraz olsun hafifletmenin mutluluğunu da yaşadıklarını belirterek, ''Bu olaylar çok üzücü. Terör Türkiye'de maalesef devam ediyor. Her zaman şehitlerimizi anıyoruz. Sadece bu maçta değil. Bir olay olduğunda hep üzüntü duyuyoruz. Bu galibiyetle biraz olsun acımızı hafiflettiysek ne mutlu bize'' dedi.

Futbolculara verilecek primi şehit ailelerine bağışlamak gibi bir durumun olup olmayacağı sorusuna Davala, ''Galibiyet primi şu anda konuşulmadı. Prim olacaksa yöneticilerimiz kararlaştırır ona göre hareket edilir. Çocuklar için en güzel prim 3 puandır'' diye konuştu.

Davala, Ermenistan maçıyla ilgili bir soruya verdiği yanıtta da, ''Bu maç 2008 sonlarında. Çok zamanımız var. Bir olaylar yaşanmıştır. Bunun tekrar yaşanmasını istemiyoruz. Oraya gittiğimizde onlar bizi en iyi şekilde ağırlayacak, buraya geldiklerinde biz onları en iyi şekilde ağırlayacağız'' dedi.

Davala, bu göreve gelmesi için çok erken olduğu yönünde eleştirilerin bulunduğu ifade edilip, bunlarla ilgili düşüncesi sorulduğunda ise, ''Ben bu eleştirileri henüz duymadım. 1 yıldır bu takımın içindeyim. Takımı iyi tanıdığımı düşünüyorum. Bu konuda hiç zorluk çekmedim açıkçası'' diye konuştu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5