İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Öneri Davetiyeli üyelik için forum oylaması

Üyelik davetiyeli olsun mu?

• Evet, davetiye ile üye olunabilsin.

Kullanılan: 33 80.5%
  • Hayır, davetiyeye gerek yok. İsteyen üye olabilsin.

Kullanılan: 8 19.5%

• Kullanılan toplam oy
    41
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zohbetci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güzel bir düşünce benim şahsi kanaatim Davetiye sisteminin getirilmesi çünkü davetiyeli sistemlerde herzaman kalite ortaya çıkar aranılan olmak webmaster sitelerinde satış yapılması ve bu satışlar içinde güven olması açısından getirilmesi gerekir diye düşünüyorum.Tabi davetiye var diye dolandırıcılık olmayacak diye bir koşul yok bu nedene satış ve ticaret yapılması durumlarında telefon onayı alınmalıdır.

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Peki hiç davet edeni olmayan öğrenmeye hevesli kardeşlerimiz ne yapacak bu durumda onu düşündüm açıkçası.

zohbetci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki hiç davet edeni olmayan öğrenmeye hevesli kardeşlerimiz ne yapacak bu durumda onu düşündüm açıkçası.
Haklısınız Hocam bunun İçin Şöyle bir kriter getirilebilir.Yeni Başlayanlar bölümüne giriş gibi tüm yetkiler verilmeli diğer kategorilerde ise sadece okuma yetkisi verilmesi mantıklı olur diye düşünüyorum.Burda kendisini yeterince msj sayısına ulaştıktan sonra diğer kategorilerede ulaşması sağlanabilir.

mhmt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8

Aslında bu soruyu bende sormayı düşünüyordum. Dört adet davetiye hakkım var herhangi bir davetiye isteyen biri için kullanırım diyordum fakat ilerde herhangi bir ticaretinde yetkili kişiler "davetiye gönderen: mhmt" muhtemelen bu da işin içindedir deyip yargısız infaz olur kanaatinde olduğum için vazgeçiyorum.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63

Güzel bir davetiye talebi hazırlayıp gönderecekler.
Davetiye talep formuna "paylaşım için katılmak istiyorum" yazarlarsa doğal olarak üye olamazlar. :)

zohbetci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında bu soruyu bende sormayı düşünüyordum. Dört adet davetiye hakkım var herhangi bir davetiye isteyen biri için kullanırım diyordum fakat ilerde herhangi bir ticaretinde yetkili kişiler "davetiye gönderen: mhmt" muhtemelen bu da işin içindedir deyip yargısız infaz olur kanaatinde olduğum için vazgeçiyorum.

Güzel bir konuya değindin Buda işin Ayrı bir boyutu.Davetiye olmadığı Takdirde Bu Kişi Nasıl Yargılanacak sadece banlanması yetecekmi Yoksa Ticaret yapıp Sahtekarlığını ve ceremesine karşısında dürüst bir ticaret yapan diğer arkadaş mı katlanacak.Davetiye sisteminde Herzaman açıklanabilirlik vardır bu nedenle Kısıtlı yetki verilmesini öneriyorum.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63

Hemen cevap vereyim ve endişelerinizi giderelim.
Hiç kimseyi bir başkasından sorumlu tutamayız.
Lakin forumda bir dolandırıcılık olduğu zaman incelenen üyelerde davet eden kişinin kim olduğuna da bakılır.Bu da araştırmaların bir parçasıdır.
Davet eden kişi de bundan sorumludur denemez.
Özellikle birden çok üyeliği bulunanları tespit ederken önemlidir.

zohbetci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sonuçta davet eden kişi bazı şeyler ispatlanana kadar gizlide olsa sorumlu tutulur.ve böyle bir olay yani davet eden kişi aynı , dolandırıcılık yapan farklı kişi olsa bile bu sefer davet eden kişiden Şüphelenme fazla olacaktır.Kısacası Böyle durumlarda önerimin dikkate alınmasını istiyorum.

mhmt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Hemen cevap vereyim ve endişelerinizi giderelim.
Hiç kimseyi bir başkasından sorumlu tutamayız.
Lakin forumda bir dolandırıcılık olduğu zaman incelenen üyelerde davet eden kişinin kim olduğuna da bakılır.Bu da araştırmaların bir parçasıdır.
Davet eden kişi de bundan sorumludur denemez.
Özellikle birden çok üyeliği bulunanları tespit ederken önemlidir.

Cevap için teşekkürler CaLViN.
Genel olarak davetiyelere ilgili bir kişi bakarsa yeni kişiler için daha iyi olur. Davetiye hakkı olan çoğu kişi büyük ihtimalle tanıdığı arkadaşlarını davet etmek için kullanacaklardır.
Son olarak dört davetiye hakkım görünüyor, ilgili davetiyelerim bittikten sonra nasıl hak edebiliyorum yeniden ?

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Sonuçta davet eden kişi bazı şeyler ispatlanana kadar gizlide olsa sorumlu tutulur.ve böyle bir olay yani davet eden kişi aynı , dolandırıcılık yapan farklı kişi olsa bile bu sefer davet eden kişiden Şüphelenme fazla olacaktır.Kısacası Böyle durumlarda önerimin dikkate alınmasını istiyorum.

Bu konuda teredütleriniz varsa davetiye göndermeyin.Davetiye istekleri foruma konu olarak açılıyor.
Forumda bulunmasını istediğiniz kişilere davetiye gönderebilirsiniz.
:)

- - - -Güncellendi - - - - - -

Cevap için teşekkürler CaLViN.
Genel olarak davetiyelere ilgili bir kişi bakarsa yeni kişiler için daha iyi olur. Davetiye hakkı olan çoğu kişi büyük ihtimalle tanıdığı arkadaşlarını davet etmek için kullanacaklardır.
Son olarak dört davetiye hakkım görünüyor, ilgili davetiyelerim bittikten sonra nasıl hak edebiliyorum yeniden ?

Davetiye hakları her 7 günde bir tekrar veriliyor.
Şu anda her 7 gün için 4 davetiye hakkı var.
Bunu sonraki günlerde duruma göre azaltabilir veya çoğaltabiliriz.

mhmt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
[MENTION=10520]CaLViN[/MENTION] uygun görürseniz,

http://forum.iyinet.com/davetiye-istekleri/208707-davetiye-istek-sablonu.html

Ek olarak;

Referans olabilecek kullanıcı(lar): *Forum bir topluluk olup, aktif olarak rol alanlar bir çok kişi tarafından tanınıp bilinebileceği için iyi bir seçenek olur yeni üye olmak isteyen kişiye*
Yaptıklarınız: *Uygulama, yazılım vb. kişisel becerileri olanları hem yakından tanıma ihtiyacımız olur*

Bu iki seçeneğinin yer alması üyeyi bir adım daha foruma kazandırmak için yakınlaştıracağını düşünüyorum.
Teşekkürler.

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
[MENTION=10520]CaLViN[/MENTION] uygun görürseniz,

Ek olarak;

Referans olabilecek kullanıcı(lar): *Forum bir topluluk olup, aktif olarak rol alanlar bir çok kişi tarafından tanınıp bilinebileceği için iyi bir seçenek olur yeni üye olmak isteyen kişiye*
Yaptıklarınız: *Uygulama, yazılım vb. kişisel becerileri olanları hem yakından tanıma ihtiyacımız olur*

Bu iki seçeneğinin yer alması üyeyi bir adım daha foruma kazandırmak için yakınlaştıracağını düşünüyorum.
Teşekkürler.

Referans derken bu işe yeni başlayacak olan webmasterların fişini çekmiş oluruz...

mhmt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
[MENTION=32316]The GoDFather[/MENTION] sen söylemeden de aynı şüpheyi ben duydum. Sonuçta yeni kişilere davetiye göndermek ile şuankinin arasında bir fark yok.
[MENTION=10520]CaLViN[/MENTION] gerekli açıklamayı yaptı. O yüzden de çok problem olacağını düşünmüyorum.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
@CaLViN uygun görürseniz,

Ek olarak;

Teşekkürler.

Referans olabilecek kullanıcılar kısmını eklememiz gerektiğini düşündüm.
Lakin tekrar inceleyince referans olabilecek kişinin kendisi de davetiye gönderebilir ? :yeho

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5