İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dbgrid sorunu

A

Anonymous

Misafir
slm arkadaşlar benim sorunum şu dbgrid nesnesine bağlantı kuramıyorum. (bu arada database e DAO ile erişiyorum)

DataGrid1.DataSource ile database in belli bir tablosundaki kayıtları görebiliyormuşuz fakat ne yaptıysam bir türlü beceremedim. akladığım bir yer var ama bir türlü bulamadım.

şimdiden teşekkürler.

kolay gelsin.

(bu arada bundan önceki yanlış mail içinde özür diliyorum herkezden.)

A

Anonymous

Misafir
Selam arkadaş bu konuda sana söyleyecek fazla bir şey bilmiyorum ama kullandığım kadarını söyleyeyim.
Bildiğim kadarıyla bunların bir kaç çeşidi var mesela mikrosoft flex datagrid bunuda bağlanmak için evvela bir data nesnesi bağla ve bu datanın ismini datagridin datasource özelliğine ver ve çalışmaya başlayacaktır.Umarım işine yarar...

A

Anonymous

Misafir
slm arkadaş ilgin için teşekkürler. benim kullandığım istediğim nesne Microsoft Datagird Control 6.0(OLEDB). Fakat datagrid nesnesine şu şekilde erişebiliyorum.

--cnn.Provider = "Microsoft.Jet.OLEDB.4.0"
cnn.Open "URETIM.mdb"

rsUSR.CursorLocation = adUseClient
rsUSR.Open "Select * from USR", cnn, adOpenKeyset, adLockOptimistic

--Set DataGrid1.DataSource = rsUSR

fakat ben DAO ile erişmek istiyorum. Çok basit bir püf noktası olduğunu sanıyorum fakat daha çözemedim. Tahminimce sorunum nesnenin OLEDB ile çalışmasından kaynaklanıyor.

A

Anonymous

Misafir
slm
Microsoft Datagird Control 6.0 nesnesine DAO ile açmış olduğun Recordset'i Set edemezsin.
Database'e Data Environment veya Microsoft ADO Data Control ile connect olman gerekiyor.

A

Anonymous

Misafir
Dim KayitSeti As Recordset
Dim db As Connection

Adodc1.ConnectionString = "Provider=microsoft.jet.oledb.3.51;persist _
security info=false;data source=Data.mdb"
Adodc1.RecordSource = "Tablo"
Set DataGrid1.DataSource = Adodc1

'Sorgu---------------------------------
Set db = New Connection
db.Open Adodc1.ConnectionString
Set KayitSeti = New Recordset

X_1 = "select [No],Keside,ciranta,vade,v_durum,tutar,banka from Hareket _
Where (v_durum = '"
X_2 = "') Order by " & X_3

KayitSeti.Open X_1 + Combo1.Text + X_2, db, adOpenStatic, adLockOptimistic
Set Adodc1.Recordset = KayitSeti
Set DataGrid1.DataSource = KayitSeti

A

Anonymous

Misafir
TEŞEKKÜRLER arkadaşlar benim istediğim olay tam olarak buydu. zaten sorun çıkan kısımda datasource kısmıydı. sorunumu çözdüm hepinize teşekkürler.

kolay gelsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5