İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sıfır Dealextrme Türkiye Çılgınlığı

boxor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dealextreme, merkezi Çin’in Hon Kong şehrinde bulunan bir firmadır. Dealextreme web sitesinde yer alan yüzlerce çin malı ürünü oldukça düşük fiyatlarla ve kargo ücreti ödemeden Honkong’tan sipariş edebilirsiniz. Dealextreme sitesinden sadece PayPal ile alışveriş yapılabiliyor. PayPal hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Dealextreme web sitesine üye olduktan sonra satın almak istediğiniz ürünleri sepetinize ekleyebilir, PayPal ile ödeme yaparak sipariş işlemini tamamlayabilirsiniz.
Aşağıdaki adımları uygulayarak Dealextreme sitesinden alışveriş yapabilirsiniz.
İlk olarak

==>http://www.dealextreme.com/default.dx/r.90233089

linkine tıklayarak Dealextreme firmasının internet sitesine üye oluyoruz.
Satın almak istediğimiz ürünleri, ürünün sayfasında bulunan ADD TO CARD butonuna tıklayarak alışveriş sepetimize ekliyoruz.
Yukarıda bulunan My Account linkine tıklayıp sepetimize giderek, sepetimizde bulunan ürünleri görebiliyoruz. Bir ürünü almaktan vazgeçdiyseniz Remove linkiyle ürünü alışveriş sepetinizden silebilirsiniz.
Sepetimizi doldurduktan sonra Checkout linkine tıklayarak Paypal ödeme seçeneklerinden birini seçiyoruz.
Dealextreme bizi PayPal sistemine yönlendirecektir. Açılan sayfada PayPal mail adresimizi ve şifremizi girerek ödeme işlemini tamamlıyoruz.
Bir süre sonra Dealextreme’den PayPal mail adresimize siprariş onayını belirten (Order Confirmation) mail gelecektir. Bu mailde sipariş numaramız ve adresimiz de yer almaktadır. Mailde de belirteceği gibi DealExtreme Account Manager linkine tıklayarak açılan sayfada Order or Receipt kutucuğuna sipariş (ORDER) numaramızı, E-mail kutucuğuna ise PayPal mail adresimizi girip 3 numaralı Change or Confirm Shipping Address butonunu seçip Track Order butonuna tıklayarak adresimizi güncelleyebiliriz. Site Türkçe karakterleri desteklemediği için isminizi ve adresinizi yazarken Türkçe karakter kullanmamaya dikkat edin. Siparişimizi yine http://www.dealextreme.com/accounts adresinden bilgilerimizi girip 2 numaralı kutucuğu seçerek takip edebiliriz.
Ürünlerimiz stok durumuna göre en geç 5 iş günü içerisinde Çin Halk Cumhuriyeti Posta Kurumu’na Dealextreme tarafından teslim ediliyor ve Çin Halk Cumhuriyeti Posta Kurumu ürünlerimizi 3 iş günü içerisinde tren ile Türkiye’ye yolluyor. Ürünler 7 – 10 gün içerisinde ülkemize giriş yapıyor ve gümrük tarafından x-rey cihazından geçirilip Türkiye Cumhuriyeti PTT idaresine teslim ediliyor. Ürünlerimiz PTT memuru tarafından evimize kadar getiriliyor.
Dealextreme’den 100$ üzeri alışveriş yaptığınızda ürünlerinizin gümrüğe takılabilme ihtimali bulunuyor. Cep telefonu aldığınızda da sıkıntı yaşayabilirsiniz. Gümrük ile ilgili problem yaşamamak için 100$ üzeri alışveriş yapmamaya dikkat edin ve cep telefonu, bıçak gibi ürünlerin gümrüğe takılabileceğini unutmayın.

roymand

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
bi göz atalım :)

Ekleme: hocam kargo ücretsiz derken her ürün için geçerlimi belli bi fiyat üstü için mi geçerli

ebaydestek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Güzel sitedir,epey alışverişim oldu...Üye olmadan da sadece Paypal üyeliğiniz ile alışveriş yapabilirsiniz.

Yalnız bir kaç düzeltme yapayım; Türkiye için gümrük muafiyet sınırı 150€ dur ve sadece 2 ay da 1 kere ürün getirtebilirsiniz. 2 ay da 1 den fazla ürün getirmeniz halinde paketiniz gümrük idaresince size teslim edilmez ve geri gönderilir.

Emirhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hiç alışveriş yapmadım ama yapanları gördüm kaliteli bir site

cagri169

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
şakamı bu :D 50$ a dokunmatik telefon.18 yaşından büyüm olsam alırdım.

ebaydestek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
18 yaşından büyük olsanda alamazdın çünkü yurda posta yolu ile telefon girişi yasaktır. :)

addagrup

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben de dört beş ürün getirdim

arkadaşlara cep masaj aleti getirdim...
iki kerede iphone şarz cihazı.. biri arızalı çıktı diğerleridne sorun yok...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5