İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dedicated Düşünüyorum Ancak Kurulum İçin Yardım Gerekli

akifokur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar şu anda ingiltere lokasyonlu bir vps kullanıyorum.çok fazlada sitemiz yok ancak bayadır sorun yaşıyoruz vps de bağlantı olarak.Bende Hollanda Lokasyon leaseweb.com dan bir dedicated almayı düşünüyorum.
Öncelikle bu dc için düşünceleriniz nedir?Bağlantı Problemi yaşarmıyız yada yaşan varmı?
Düşündüğüm server özellikleri:
EverCase ECR9130
Intel Core Duo T2450 2.0 GHz
2GB DDR2
1 x 160GB SATA2
CentOS 5.3 32bit
CentOS 5.3 64bit
Debian 4.0 32bit
Debian 4.0 64bit
Debian 4.5 32bit
Debian 4.5 64bit
Debian 5.0 32bit
Debian 5.0 64bit
FreeBSD 7.2 32bit
FreeBSD 7.2 64bit
Ubuntu 8.10 32bit
Üstteki İşletim Sistemlerinden Birini Ücretsiz Seçebiliyoruz.
1 x 100Mbps Full-Duplex
4000GB Traffic
Sistem bu.Belirttiğim gibi şu anda vps de 5-6 site var.Ancak toplamda tekil hitleri 3k yı geçmiyor.
Alacağımız bu sistemi 512+512+1024mb ram olarak 3 adet vps e bölebilirmiyiz.bahsettiğim siteler yani bize ait olacak bölüm 1024mb olacak.
Bu şekilde 3 vps oluştursak sorun yaşarmıyız.

Ben vpsi kullanabiliyorum ancak serverlar konusunda çok deneyimli değilim.Kısacası kurulumunu yapamam.vps için bölümlemede kullanılacak yazılım,server kontrol paneli,vps kontrol panelleri ve diğer gerekli tüm yazılımları ücretsiz sürümlerden kullanabilirmiyiz.
Çünkü serverın aylıkkirası dışında pek para harcayacak durumum yok.ancak 512 lik 2 vpsi kiralayabilirsem beni rahatlatacak.
Tüm saydığım işlemleri yapabilecek bir arkadaş arıyorum.dediğim gibi çok param yok.Bana bu konularda yardımcı olacak en azından 1 kaç ay olmasada ilerde para verebileceğim yada vpsin birini verebileceğim bu şekilde yardımcı olabilecek birilerini arıyorum.
YArdımcı olabilirseniz çok memnun ve müteşekkir olurum arkadaşlar.

Mr.Darkness

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Merhaba,

Eğer Türkiye lokasyon düşünürseniz size yardımcı olabiliriz, Linux işletim sistemi düşünürseniz eğer,

Dedicated alıp bölmek istediğinizde, ayrı bir yazılım kiralamanız gerekecek bölmek için, ve böldükten sonra onlarada işletim sistemi kurmanız gerekecek. Artı olarak o VPS'lere kontrol paneli lisans'ı alıp kurmanızda gerekecek,

ART Projection | İnternet Hizmetleri
Saygılar.

akifokur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki bana önerebileceğiniz uygun fiyatlı dedicated özellik ve fiyatı alabilirmiyim

Mr.Darkness

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Türkiye lokasyon dedicated'mi istersiniz yoksa VPS'mi istersiniz ? Ayrıca belirtmek isterim, Türkiye lokasyonlu makinalarda absürt-hek-marez gibi içerikler'in barındırılması yasak,

Saygılar.

Mr.Darkness

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Merhaba,

PM Gönderilmiştir inceleyebilirsiniz.

Saygılar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5