İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dedicated server lazim ..

ovural

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vermiş oldugunuz sayfanın urlsi vps olmakla beraber içerisinde yine vps ve dedicated var sanırım dedicated.php yapacak vakit bulamamış arkadaşlar. Yine verdiginiz linkteki dedicated çözümleri konu sahibinin ne yazikki ihtiyaçları ile yakından uzaktan alakalı degiller ( Linux istenmiş sitede Windows dogal olarak panel plesk directadmin degil trafik çok az fiyat çok fazla ). El hasıl çözüm olacak bir paylaşım degil bu nedenle yazmak istedim.

Konunun özüne dönecek olursak birden fazla siteniz oldugu anlaşılıyor litespeed 32$ yani ortalama 50 TL ücretle sunucu degiştirmekten ve daha pahalı sunucu almaktan kurtulabilirsiniz bunu sunucu sağlayıcınız ile görüşünüz sizi çok rahatlatacak bizlerede dua edeceksiniz.

bir önceki server ın özellikleri

Intel® Core 2 Quad Q8200 2.33 GHz 4 MB
- 2 GB DDR2 RAM
- 160 GB SATA2 HDD

idi .. ve litespeed de yetmiyordu .. (ram düşük oldugu icin sanırım)

simdi ki ise

Quad Core Intel® Xeon X3363, 2.83GHz, 12M
- 2 x 4 GB DDR2 RAM
- 2x500 GB SATA2 HDD

ve litespeed yok .. 3-4 gündür iyi artık nazar degmesin ..

floodkoruma vardı aktifti ..
birçok kişi sayfa acmıyor diye şikayet ediyordu .. tabi çok bloklama yapıyordu ..

default kurulumdaki optionları -w 18 -c 10 du ..

1-2 sitede -w 180 -c 100 olsun demişler .. öyle yaptım daha iyi oldu ..

şimdilik sunucu ile ilgili bi sorunum kalmadı .. herkese teşekkürler .. tabi ileride cıkmayacak diye birşey yok duruma göre litespeed kurabilirim ileride belki 1-2 yüklü site daha gelirse zaten apache kaldırmayacaktır ..

lakin bu floodkorumada parametrelerin anlamını bilen varsa yazarsa sevinirim ..

ovural

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birde konu disi ama insan kaynaklarınada yazdım ..

izmirde sağlam php coder arıyoruz ekip yeterli gelmiyor ..
1 yada 2 kişi

ayrıntılar insan kaynaklarında mevcut .. isteyen pm den mesaj atabilir ..
etrafınızda iş arayan varsa iletirseniz sevinirim ..

tam zamanlı

qassed

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam
ben size akvaryumweb.com önerebilirim desteği msn üzerinden yapıyorlar ve telefonla da görüşüp sorunuzla ilgili anında görüşebilirsinz irtibat için msn: [email protected]

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5