sohbet odaları

Dedicated Sunucu Nedir?

neleroluyo

Şen Üye
Bilgiler
Katılım
9 Şubat 2020
Mesajlar
32
Reaksiyon
17
Puanları
0
Şube
İstanbul
44 Aydır Üye
dedicated-sunucu-nedir-b4f253cf-4b85-40f4-939c-473ee1c65873.jpg


Tek bir müşteriye özel olarak ayrılmış ve "paylaşımsız" olarak da adlandırılan dedicated sunucular, büyük ölçekli projelerde tercih edilen bir sunucu türüdür. Satın aldığınız veya kiraladığınız dedicated sunucunun tüm kaynakları size ayrıldığı için başka sitelerin trafik yükünü üzerinize almamış olursunuz.
  • Bunun yanında dedicated sunucuların diğer sunucu türlerine göre daha maliyetli olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü normalde birçok projeye ayrılan sunucu, sadece size ayrılıyor.
  • Maliyeti düşürmek amacıyla kısa süreli kiralamak mantıklı olabilmektedir, aralarında teknik açıdan hiçbir fark bulunmaz.
  • Paylaşımsız sunucular veri güvenliği açısından tercih edilmektedir. E-Ticaret tarzı proje yapmak istiyor iseniz kesinlikle dedicated sunucu kullanmanızı tavsiye ederiz.
  • Paylaşımlı sunucularda diğer sitelere yapılan saldırı, virüslerden aynı sunucudaki diğer siteler etkilenirken dedicated sunucularda böyle bir problem olmaz.
Paket değişimlerinde uzun süre bekleyebilme sorunu olduğu için ilk başta hangi paketi seçeceğinize doğru karar veriniz.
 
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst