İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Değiştireyim mi?

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Merhaba arkadaşlar;
20 yıldır "Adıyamanlı Şükrü" ismi ile orkestracılık yapmaktayım. Müzik repertuarım çok geniş; her yörenin düğününü rahatlıkla çalabilirim. Ama ismimden dolayı sadece Adıyamanlılar bana iş vermekte.. Bu yüzden sahne ismimi değiştirmek istedim ama bazı arkadaşlarım "Herkes seni bu isimle tanıdı, artık marka oldun, değiştirme" diyorlar. Oysa ben bu sahne ismini sevmiyorum. İşimi etkiliyor mu evet, ama yine de boş kalmıyorum. Grubumun ismi ARYA Müzik.. Siz ne dersiniz? İsmimi değiştireyim mi? Tavsiyeleriniz nelerdir. İsterseniz isim önerisi yapabilirsiniz..

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
adıyamandan başka illere de gidiyorsan direk ad soyad kullanabilirsin

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
adıyamanda değilim.. Mersin de oturuyorum ama genellikle Adıyaman ve Urfalıların düğünlerine gidiyorum.. Çünkü sadece onlar çağırıyor :)

Not: Youtube "Adıyamanlı Şükrü" yazarsanız, beni görebilirsiniz..

Oysa hangi memleketli çağırsa giderim ama ismimden dolayı çağırmıyorlar...

Ad soyad kullansam, bu zamana kadar kullandığım ismime etki eder mi? Ad-soyad tekrar marka olabilir mi?

Örnek:
Grubun İsmi: ARYA Müzik

Benim ismim

Adıyamanlı Şükrü (20 yıldır kullandığım)

Şükrü Erkut (Tavsiye edilen adım soyadım)

Şükrü ARYA (Benim istediğim)

Ozan Şükrü ( Şimdi eline saz alan kendini Ozan yapmış o yüzden basit gelebilir, ama tavsiyelerinize bakıyorum)

Yukardaki isimler haricinde başka isimler de türetebilirsiniz..

En uygun cevabı verenlerin web sitelerinin linkini ömür boyunca 4 adet blogumda yayınlayacağım..

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
Oglen videolarini izlemistim. Sukru erkut olarak degistirin bence. Müzik şirketi actiginizda adiyamali sukru biraz otantik kacar

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Tavsiyen için Teşekkür ediyorum..

senin tavsiyeni iyice düşündüm ve Şükrü Erkut olarak değiştirmeye karar verdim.. Bugün itibarı ile yeni kartvizit siparişini verdim, ofisimin tabelasını değiştirmek için reklamcı çağırdım..

facebook
Twitter
ve Yeni Youtube hesapları açtım..

Yukarda söz verdiğim gibi; eğer istersen linklerini 4 blogumda paylaşabilirim..

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
düğünümde çalarsın ödeşiriz :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5