İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dehşet bir yerleşim...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
yanıltıcı değildir gine oraya tıklayan kişi isteyerek ve aradığını bulma amacıyla gidiyordur google a reklam verende potansiyel müşterisiyle mutludur güzel yerleşim bence

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz yanıltıcı olmadığı konusunda ? bunu söyleyebilmeniz için ya adsense çalışanı olmanız gerek ya da sizin de bu uygulamayı hala yapıyor olmanız gerek! birçok arkadaş yasak olduğunu yazmış; 'ya adam ya biliyor ya da denemiş ki yazmış' gibi bir yaklaşım gelmiyor. sonra da neden banlandım? - yalan google! gibi başlıklar açıyorsunuz!
ben bir örnek verdim, o örnekte çizgi eklenmemiş hali banlanma sebebidir ! en basiti benim verdiğim örneği alın başlık açılan örneğe uyarlayın..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
googe, adsense in kurallarını kendi istediği dorultusunda istediği yöne çeker.Az bi araştırmayla bunu kullanan birçok site bulabilirim istediğin kadar şikayet et gine fayda etmez çünkü reklam veren memnunda ondan mesela ben reklam veren olsam şikayet etmem çünkü istediğim kesim benim siteme geliyo.Ama sende haklısın bunu kullandıktan sonra banlanmaman kesin diye birşey yok (hiç bişey yapmasan da yok)

biqq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki arkadaşlar güzel bir yerleşim demişsiniz bişey sorcam http://www.flashmix.org/ bir de bu siteye bakar mısınız sizin dediğiniz gibi yerleştirilmiş ve biçok kişi buna bişey olmaz dedi sizce bu doğru mu bu sayfadaki reklamlar

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki arkadaşlar güzel bir yerleşim demişsiniz bişey sorcam http://www.flashmix.org/ bir de bu siteye bakar mısınız sizin dediğiniz gibi yerleştirilmiş ve biçok kişi buna bişey olmaz dedi sizce bu doğru mu bu sayfadaki reklamlar

biqq bu yerleşimde yasak değil fakat sakat duruyo ama ortada bir kesik kesik çizgi olsa KESİNLİKLE yasak tartışması yapılmaz %100 uygun olur

edit: reklam ve resimler farklıymış bu şekilde bandır doğru

kesmekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu da aldatıcı reklam yerleşimi ve ban sebebi.Nomal bir kullanıcı reklamı içerikten nasıl ayırtedecek? Burda ve konu başında yapılan şey reklamı sayfaya optimize etmek değil reklamı diğer içerikler gibi göstermek.(mesela senin verdiğin linkte flash oyun gibi gösteriyor)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
şimdi güzel şeyler çıkmaya başladı. şikayetle veya değil, 1 ya da 6 ay sonra bu uygulamalar cezalandırılır. bu tip örnekler çok fazla olduğu için herkes demekki serbest diye yapıyor. ama google ın çektiği piyango kendine çıkınca hayıflanıyor !! istediği şekilde kullanabildiği gibi kurallardaki serbestliği, her siteyle de uğraşmaz. sırayla aralarından örnekleri toplar ve onları banlar. herşeyiyle aynı 2 scriptte bunu örnekleri yaşanmıştır.

dolayısıyla yanlış değildir yazmak doğru değildir. riske bile bile girmek ise bence aptallıktır !

hemen yukarıdaki örnek ise tartışmasız ban sebebidir.

biqq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi bu site benim değil ama reklamlarda kesik çizgi konulursa ban sebebi olmaz mı yani

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
çizgiyi bırak sitede içerik hiç yok! bu yasaktır öncelikle.

Yuc3L

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mantıklı olan pigeon ın dedikleri ama, google yardımı karıstırdım baya bi, bulamadım bişey :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
ikinci örnek içeriksizlikden ban yiyebilir.Ama bence yinede banı hak etmiyor.İlk örnekse tamamen serbest bir yerleşimdir.. İçerikle uydurmuş ve ona göre site yapmış.Aynı tarz olayı bende 1 yıldır kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım.Gidipde adam o içerikde farklı reklam çıkartırsa kurallar aşmış olur.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bu da banı haketmiyor ise ne hakediyor?! içerikten farklı reklam çıkartmak değildir tek ban sebebi. program kurallarında bu net yazılmıştır.
1 yıl bu yaklaşımlarla iyi gitmişsiniz. güzel şans :)

siyaset olsa anlarım farklı görüşleri ama burası webmaster forumu ve buradaki birçok insanın işi bu. hala böyle net konular nasıl böyle muallakta kalıyor anlamak mümkün değil! kaldı ki bunlar 2 sene önce burada herkes tarafından biliniyordu. o insanlar mı değişti anlamadım.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bu da banı haketmiyor ise ne hakediyor?! içerikten farklı reklam çıkartmak değildir tek ban sebebi. program kurallarında bu net yazılmıştır.
1 yıl bu yaklaşımlarla iyi gitmişsiniz. güzel şans :)

siyaset olsa anlarım farklı görüşleri ama burası webmaster forumu ve buradaki birçok insanın işi bu. hala böyle net konular nasıl böyle muallakta kalıyor anlamak mümkün değil! kaldı ki bunlar 2 sene önce burada herkes tarafından biliniyordu. o insanlar mı değişti anlamadım.

Sanırımki benim kadar google ye mail atmamışsındır :) belki yüzlerce kez sitemin adresini yollayıp şikayetimi sorularımı dile getirdim.Google yapdığım siteyi biliyor.Kazancımda **** lü rakamlarla ifade edildiği için sanırımki çok daha dikkatle inceliyordur.Asıl sorun şu.google de şans yıllarca sürermi ? Hile olsa, kural dışı olsa belki 1 ay bilemedin 2 ay paranı alırsın ama 14-15 ay dayanmak imkansız.. Kurallarda şunu yapma dediği kesinlik çok az.Ama google de asıl hedef yukarıda arkadaşların da dediği gibi; kaliteli ziyaretçiyi sitelere yollamak.Verdiğin tüm örneklerdede yapılan bir hile, kalitesizlik söz konusu değildir.

Oyun sitesinde araba reklamı, sağlık sitesinde turizm reklamı çıkartırsan, yerleşiminden değil, sahte keyden atılır.Yerleşimde sorun olduğunda google atmıyor, uyarıyor.. Ben hala ısrarla yapılanın normal gayet ve güzel bir yerleşim olduğunu düşünüyorum.Tıpkı; önceden yanlış bildiğim ama doğru olan yerleşim gibi.Google reklamlarının yanına resim koymak gibi..

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Arkadaslar reklami siteye ait bir bolum gibi (blend etme) gosterme ile reklamin etrafina resim koyarak dikkati cekme olayini karistirmayin.

Google resimler icin kesin soyledigi; resim ile adsense kodu arasinda bir ayrac olacak, ya adrense birimi cerceveli olacak ya da resim ile adsense arasinda bir cizgi ile ayrilacak.

Sitenin bir parcasi gibi gosterme konusunda ise daha esnek davraniyor. Icinizin rahat olmasi icin verilen sitedeki gibi sitenizi hazirlayip [email protected] adresine adsense numaraniz ile birlikte sitenizin demo adresini gonderin. Olurluk konusunu onlar size iletsinler. Daha fazla uzatmaya gerek yok. Sonuc olarak kesin yasaktir degildir diye birsey de soyleyemeyiz. En iyi yapilacak sey supheleniyorsaniz baskasinin demecleri yerine Google'a sorup sitenizi duzenlersiniz.

cengizzz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Milletimiz "Ban" paranoyası içinde vakit kaybediyor. O ban sebebi bu ban sebebi. Arkadaşım yerleşim süper. Neresi ban sebebi, 2 yıldır adsense içindeyim

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
çok önemliyse ben senden çook daha fazladır içindeyim cengiz !
ben aynısını yaptığımı ve banlandığımı söylüyorum. beceriksiz acemide banlanmadığını söylüyor. buraya yazması normal çünkü denemiş, google ın insiyatifidir bu ama elde hiç veri olmadan konuşmaksa abestle iştigildir!

dileyen dilediğini yapsın..

qooqle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yanlış adsense yerleşimden mi banlandın? banlanmanın tam sebebi nedir?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5