İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Depremler ve HAARP

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
kendinde diyosun. hepsi yardıma geldi hepsini kabul reddettik. şimdi de hepsini kabul ediyoruz.
insani yardım söz konusu. 30 ülkeye tamam 1 ülkeye hayır diyemezsin.
şimdi de hepsini kabul ediyoruz. olay bu.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Loi ben size katılmıyorum. Yanlış okuma felan yok. Ben de biliyorum ilk başta israil geldi biz hayır dedik ama yine sadece sadece israile hayır demeik yardıma gelen herkese şimdilik halledebiliriz dedik. Ama şimdi biliyormusunuz bilmem ama 31 ülkeden yardım istiyoruz bunun içinde israilde var. Sizce o kadar tartışmadan sonra neden israil de var? 30 Ülke yardımı yetmiyorda israil mi tamamlıyor?

Bu yardım istenmeyebilri di mecburiyet yoktu kanımca.

EKLEME: İSrail yardımda bulundu ancak ülkemiz cevap vermedi değil LOİ yanlış okumuşsun. Ülkemiz red cevabı verdi dikkat edelim yazılanlara.
Arkadaşım nerden biliyorsun red cevabını verdiklerini, bu tür meseleler resmi kanallardan iletilir. Tamam seni rahatsız eden sanki bizi rahatsız etmiyormuş gibi davranıyorsun. Konuyu oraya buraya çekiştiriyorsun, bana göre bir amaç doğrultusunda bunu yapıyorsun, öyle yapmıyorsanda ben bunu çıkarıyorum. Ne gerek var şimdi?

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
İnsanı yardım tabiki. Yardım alabilirsin ama bu ülkeden almak bana yanlış geliyor. Bütün olayları israille yaşadıklarımızı düşünürsek daha da alırım diyorsanız bu size kalmış birşey.

Bir tepki varsa tepki her noktada koyulabilir. Bütün ülkelerden aldık diye ondan da almak zorundayız düşüncesi sizin gibilerin düşüncesi benim düşüncem değil. Onların yaptıklarınız unuttunuz galiba. Bize bu kalleşliği yapanlardan ben yardım istemem.

Kaldıki ben bu konuya ilişkilendirerekte yazıyorum yazılarımı. Ben bu yardımı tasvip etmiyorum.

Bu yardım konusu belki ama onlardan yardım beklemiyoruz. Allah'a şükür yardım edenimiz çok.

Ekleme:
Arkadaşım nerden biliyorsun red cevabını verdiklerini, bu tür meseleler resmi kanallardan iletilir. Tamam seni rahatsız eden sanki bizi rahatsız etmiyormuş gibi davranıyorsun. Konuyu oraya buraya çekiştiriyorsun, bana göre bir amaç doğrultusunda bunu yapıyorsun, öyle yapmıyorsanda ben bunu çıkarıyorum. Ne gerek var şimdi?

RED Cevabımı af edersin LOİ bir yerimden uydurmuyorum hurriyetin sitesinden okudum buyrun vereyim dikkatlice okuyunuz.

İŞTE İSRAİL'İn yanıtı:
Depremin olduğu ilk gün hem İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres hem de Başbakan Binyamin Netanyahu Türk mevkidaşlarını arayarak yardım teklif etmişti. Ancak, Türk yetkililer bu teklifleri geri çevirmişti.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/planet/19087551.asp

Ekleme: Ben konuyu çekiştirmiyorum. Bu açılan konu üzerine yazmıştım ama Loi maşallah ben yanlış anlamışım gibi atladın. HAlbuki okumayan ve bilemyen görmeyen sensin. Benim kızdığım nokta burasi. Benim yanlış anladığım nokta yok.

Ben sadece yapılanları tasvip etmiyorum.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Hürriyet senin için güvenilir kaynak olabilir arkadaşım, ayrıca bizim şuan tartışmamız gerekenlerde bunlar değil zaten.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Loi sana gereken cevabı verdim ben. Yanlış okuyan ben değilmişim sanırım. Kaynak arıyorsan kaynağı sundum. En azından kafamızdan uydurmadık. Ayrıca bunları ben haberlerden de izledim. Yanlış okuduğum felan yok. Ben şahs görüşlerimi bildirdim bu sizleri de ırgalamaz. Ben açılan konuya yorumlarımı dile getirdim. Ama kaynağımı sundum. Sana özel kaynakta sunamam ara bul ;)

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Birileri üklemize böyle bir şey yapsa peki biz ne şekilde kendimizi koruyacağız ya da ne şekilde yanıt vereceğiz,bunları da hesaba katmamız gerekli...

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Bu sadece ülkemize değil, ülkeler geneline hitap eden bir tehlikedir. Ancak tabiki stratejik bölgelere sahip ülkelere zaman zaman kullanılan bir güçtür. Tabiki öncelikle bunun kabul edilip üzerine gidebilmek gerekir.

M

mccyclonee

Misafir
30 ülkeye ilk başta red cevabı resmi olarak verildi.
Daha sonra kızılayın ve kurtarma ekiplerinin yeterli olmaması sebebi ile, 30 ülkeye tekrardan davet gönderildi. Birtek Azerbaycan direkt olarak yardım gönderdi, oda izin almadan kardeş ülke oldukları için.

Resmi açıklamaları zaten internetten de bulabilirsiniz.
İnsani yardımdan bahsediyoruz. Orta asya ülkelerinde oynanan oyunların günümüzde Türkiye'de oynanması o kadar kolay değil artık. Türkiye kolay lokma değil, kendi ülkenizi bu kadar küçük görmeyin.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Ülkemizi küçük gören yok dediklerimiz farklı olgular. Ortadoğudaki oynana diğer oyunları elbette bizde yapamazlar eğer yapabilseler idi çoktan yapmışlardı. Bunu belirgin ülkeler çok iyi bildiklerinden oyle kolay yanaşamıyorlar. Başka yöntemler ile ülkemiz üzerinde oyunlar oynanmakta. Bunlara başka açılardan bakmak gerek.

M

mccyclonee

Misafir
Ülkemizi küçük gören yok dediklerimiz farklı olgular. Ortadoğudaki oynana diğer oyunları elbette bizde yapamazlar eğer yapabilseler idi çoktan yapmışlardı. Bunu belirgin ülkeler çok iyi bildiklerinden oyle kolay yanaşamıyorlar. Başka yöntemler ile ülkemiz üzerinde oyunlar oynanmakta. Bunlara başka açılardan bakmak gerek.

oyuna kanmayanlar oldukça istedikleri kadar oyun oynasınlar. bizlere düşen görev oyunlara kanmamaktır.

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
O grafik saat farkı olduğu için olmayabilir. Şu an Türkiye'de saat 03:48 - 26.10.2011, ABD'de 19.48 - 25.10.2011 - bölge Alabama

gözümüzden kaçan doğru bir tespit 17 ağustos depremi gece 03:00 gibi olduğuna göre o zaman amerika'da 16 ağustos 1999 saat 19:00 olmalı. 16 ağustos'a ait grafik var.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Forumda da tüm dünyadan girenler aynı saati görmekte. Zira saat farkını ekleyen bir yapı söz konusu, üniversitede benzer bir uygulama yapmış olabilir. Ayrıca, grafikleri iyice incelerseniz grafikte değerlerin yükselmeye başlayışı ve inişi 3 günlük bir zaman zarfında tamamlanıyor.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
ne bekliyorduk ki? az önce yandex konusunda da benzer bir şeyi söyledim. bizim hatamız 1940'lı yıllara dayanır. 2. dünya savaşı sırasında kaçan bilim adamları, başta Einstein olmak üzere, Türkiye'den sığınma talep ettiler. Büyük bir beyin göçü sağlayacaktık ve süper güç olma yolunda büyük bir adımımız olacaktı. Biz bu talebi gerçekleştiremedik. Bu saatten sonra da yani kimse kusura bakmasın bizden teknoloji konusunda ciddi atılımlar beklemeyin.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Bu video kime ait yani kimlere acaba? Vallahi dediğim gibi bu gibi duruma inanmayabilirdim dün de dediğim gibi. Ama bizim şehit askerlerimiz üzerine verdiğimiz kararlı adımlar üzerine resmne bomba gibi düşmesi ve üstüne üstük bu depremden sonra doğru düzgün askeri bilgiler haberlerin yapılmaması sadece haber sitelerinden doğruluğunu bilemediğimiz haberlerin yayınlanması ve hatta bu haberlerde resmen operasyonun bittiğine dair izlenimler alınca acaba mı diyorum bende?

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
99 da bursadaydım, depremden önce telefonlar çalışmıyordu ve hava çok garipti, ayrıca yıldızların birbirleriyle çok yakın oluşu ve binlercesinin aynı yerde toplanmış olması korkutmuştu bizi, o depremi 45 saniye bende yaşadım, şükür halimize

Yıldızlar birbirine yaklaşmadı, ışık kirlilği ile alakalı bir durum tamamen üstadım.

Ortaokul yıllarımdayken bu konu üzerine dönem ödevim vardı ve o günden beride ilgili makaleleri takip ederim.

En kısaca şöyle anlatayım:

Bulunduğunuz yeryüzündeki bölge, ne kadar aydınlıksa, gökyüzündeki yıldızlar o kadar az gözükür.

Örneğin, köylerde yıldızlar daha çok gözükür, çünkü yeryüzü şehirler kadar aydınlık değildir köylerde.

İsrail, çok küçük bir alanda büyük bir nüfusu barındırıyor, ve uydudan çekilmiş resimlerine bakarsanız, gece o bölgedeki yeryüzü tamamen aydınlık sanki. Ve İsrailden gökyüzü çok az gözüküyor.

Deprem esnasında da, neredeyse tüm Türkiye'de elektrikleri kestiler, yangın vb. sorunlar olmasın diye.

Yeryüzü kararınca, gökyüzü bütün çıplaklığıyla gözlerimizin önüne serildi.

Bulutsuz bir gecede, yine tüm Türkiye'de elektrikleri kessinler, o zaman yine o kadar yıldız görürüz gökyüzünde.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32

Loi'nin paylaşımı izleyenler herhalde hayrete düşmüşlerdir diye düşünüyorum. Adamlar açık ve net birşekilde saldırı olduğunu ve doğal bir afet olmaığını belirtiyorlar. Bunlar neden haberlere yansıtılmıyor acaba? Haberler yansıtılıp üzerinde deprem bilimcileri bakalım ne dicekler? Yani karanlıkta kalmak istemiyoruz. Beyinler bu sorulara bu gibi videolara yanıt arıyor aramalı. Doğru veya yanlış ama kafalar netleşmelidir.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Loi'nin paylaşımı izleyenler herhalde hayrete düşmüşlerdir diye düşünüyorum. Adamlar açık ve net birşekilde saldırı olduğunu ve doğal bir afet olmaığını belirtiyorlar. Bunlar neden haberlere yansıtılmıyor acaba? Haberler yansıtılıp üzerinde deprem bilimcileri bakalım ne dicekler? Yani karanlıkta kalmak istemiyoruz. Beyinler bu sorulara bu gibi videolara yanıt arıyor aramalı. Doğru veya yanlış ama kafalar netleşmelidir.

Ben bu konuyu bir kaç haber kanalına gönderdim. Sadece teşekkür etmekle kaldılar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5