İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dergi Tasarlamak?

smmugler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar proje amaçlı bir dergi tasarlamam gerekiyor internetten araştırdım pageplus diye bir program indirdim ancak dergiden çok broşür tasarımı bakımından işe yaradığını gördüm acaba hangi programı önerirsiniz daha elinde şablon olan arkadaşım varmı onu soracaktım da :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
adobe indesign veya quarkpress işini görecektir. örnek pizanpaj içinse internette kamyonla e-dergi var. onları indirip incele ona göre bi mizanpaj çıkarırsın zaten

smmugler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
scribus adlı bir program buldum öneririm yaptığım dergiyi görmek isteyen pm atsın pdf formatında kaydedebiliyor yollarım :)

M

maiL

Misafir
QuarkExpress veya çok şekilli bişeyse Freehand işini görür.

smmugler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3 arkadaş istedi örneği 3 üne de yolladım lütfen pm atın istediğiniz zaman buraya hep bakmıyorum :)

Trankyle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bu tarz tek sayfalık bir çalışmayı, kuşe kağıda basabilecek bir firma veya yer var mı?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
istanbul bizim istanbul :D
şaka bir yana profilden msn ekle yardımcı olurum

cafasoft

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam dergi tasarımında en iyisi Corel Draw dır size bunu tavsiye ederim

lordking

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eski sistemde benim bildiğim çoğu yer Corel Draw-Photoshop ikilisini kullanırdı, ama bi önceki sayfada arkadaşın bahsettiği Scribus adlı program şuanın en popülelleri arasında. Ben scribusu hiç kullanmadım ama tavsiye eden çok oldu..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Konuyu açan arkadaş bir defaya mahsus bu işi yapacak sanırım. Eğer öyle yapacak varsa istediğini kullansın fakat ileride ben bu mesleği yaparım ya da şu an öğrenme aşamasındayım diyen varsa corel miş scribus muş hikaye. Quark ya da indesign öğrenmek şart. Aksi halde aç kalırsınız. Çünkü piyasadaki dergilerin hepsi istisnasız quark ya da indesign ile yapılıyor.

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben photoshop da okul için çok güzel bir dergi tasarlamıştım Pdf halide de getirmiştim ama bilgisayara format atınca hepsi uçup gitti :( .Photoshop da güzel dergiler tasarlayabilirsiniz...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi