İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Derin makale nasıl yazılır ?

teknosayfam

0
Onaylı Üye
Reaction score
86
Google ve diğer arama motorlarında yükselmek için normal makale yazmak, artık yetersiz kalmaktadır. SEO uyumlu makale sitenize olumlu katkı sağlasa da en üst sıralara çıkmak için derin makale yazmak elzemdir. Peki derin makale nasıl yazılır ?

Öncelikle makale nedir ? Makale nasıl yazılır ? konusunu okumanızı tavsiye ederim. Aşağıda sadece derin makale yazmak konusunda ek bilgiler sunulacaktır.

Derin makale yazarken uygulanacak adımlar

-Makaleye başlamadan önce alt başlıkları belirleyin.
-Belirlemiş olduğunuz alt başlıklara göre özgün içerikler girin
-Kullanacağınız anahtar kelimeyi alt başlıklarda kullanmaya özen gösterin
-Alt başlıklarınız, belirlediğiniz anahtar kelimeye ait tüm soruları cevaplamalıdır.
-Alt başlıkları anahtar kelimenize göre belirlerken , google arama motorundan yardım alın. Google'ın size önerdiği diğer aranan kelimeleri de içeriklerinizde uygun şekilde kullanın.
derin makale.png

Örnekte olduğu gibi. Yazdığım makale eğer derin makale olsaydı, Google'ın önerdiği ilgili aram aları da alt başlıkta ya da içerikte kullanacaktım.
-Yazacağınız makale en az 1000 kelime olmalıdır. Üst limit 2000-3000 kelime olabilir.

Eğer derin makale konusunda eksiklerim ya da unuttuğum bir şey olduysa yorum bölümünden bana destek olabilirsiniz. Umarım işinize yarar.

ŞeMSi

Empatik
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
112
Güzel paylaşım için teşekkürler. Makale yazılırken sırf 1000 kelime olsun diye değil, gerçekten faydalı olmak için yazılmalıdır.

KaRNeC

İyinet Üyesi
Reaction score
260
Teşekkürler. Çok faydalı bir makale olmuş. Artık Google’da 250-209 kelimelik makaleler spam olarak görüşmeye başlanacak sanırım. Ehil kişilerin yazdığı SEO uyumlu derin yazılar değer kazanacak.

AlwiN

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
aranan bir konudur paylaşım için sağolun ben kullanacağim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5