İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Derin Sohbetler: themaniac "Dünya'nın Bir Ucuna Uzanan Hayat Hikayesi"

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Bir insanın davasına bağlı olması, fedakarlık yapması gayet güzel bir şey. Gerçekten de film gibi hayat. Fakat bir islam alimini "komik adam" diye tanımlamak ne kadar doğru, orası tartışılır(bu röportajda hoşuma gitmeyen tek şey). Neyse ben konuyu saptırmayım, Allah yardımcın olsun themaniac...

T

themaniac

Misafir
Ben komik diye espirili manasina dedim oyle dalga gecmek icin degil. Oyle anlasilmasin yani. Dedigim gibi Cubbeli Ahmet Hoca benim amcamin arkadasidir. Ben sahsen bazi sohbetlerinden cok zevk aliyorum. Ama misal bir sohbetinde diyor ya, rahmetliyi nasil bilirdiniz? yaa nerden bilicez adam camiye gelmiyoduki. Gencken isim var, yaslaninca cisim var :D simdi bu alim hakikatleri espirili bir sekilde anlatiyor, komik deyince bu onu kucumsemek olmuyor yani. bende sahsen birilerine birsey anlatirken din adina, onlari skmayacak hatta gulumsetecek seylerle anlatmaya calisiyorum

emmrecan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) Kendiside diyor zaten, espirilerle anlatıyorum diye. Eğer böyle anlatmasam 2 saat nasıl dinleyeceksiniz diyor :)

T

themaniac

Misafir
buyuk hocalar genelde sohbet yada vaazlarinin arasina farkli seyler koyup insanlari dinlendirirler. sonrasinda vaaza devam ederler. misal kimi zaman hikaye vb anlatirlar. Misal gunahlara karsi korunmayi anlatirken bir sahabenin hayatini anlatir, o sirada insanlar dinlenmis olurlar. sonra anlatacaklarini anlatmaya devam eder.
Cubbeli Ahmet Hocada espirilerle ve espiri anlatimla vaazlarini dinleyenlerin alicilarini aktif tutmaya calisiyor.

T

themaniac

Misafir
Bende Lise bitirdigimde yurtdisina ciktim Anadolu insaninin hizmetini otelere tasiyabilmek icin. hamdolsun halende buralardayiz. Hayat 2. firsat vermiyor genelde. Ama halende gec kalmis sayilmazsiniz. Bizim burada 23-24yasinda uni okumaya gelen arkadaslar vardi. suanda ogretmenler

turkogluturk

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Dünyada nefes aldığınız sürece şansınız vardır.Öldükten sonra herşey biter.Ölüm gelmeden salih ameller işleyin...hoca gibi oldum

S

Swat

Misafir
Güzel olmuş fakat keşke bazı konulara hiç değinilmeseydi demekten alamıyorum kendimi

T

themaniac

Misafir
Hangi konulara deginilmeseydi demek istiyorsunuz hocam? yani Ovetto sordu ve bende sadece cevapladim. Aslinda daha uzundu sohbetimiz ama kisalttik biraz.

T

themaniac

Misafir
Hangi konulara? Sıradan bir röportaj olsun istemediğim için merak ettiklerimi sordum. Aslında merakım olan bir çok konu daha vardı.

Ovetto o zaman sorulari hazirla, burda selden dolayi okullarda kapali. bosum yani :D

S

Swat

Misafir
Cemaat vs konularına girilmeseydi daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Kesinlikle yanlış anlaşılmak istemem fakat benim fikrim bu yönde.

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Cemaat vs konularına girilmeseydi daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Kesinlikle yanlış anlaşılmak istemem fakat benim fikrim bu yönde.

Niye? Cemaat ile ilgili konuşmanın nesi var?

Sende beni yanlış anlama ama nedenini merak ediyorum.

S

Swat

Misafir
Bişiy olduğunu söylemedim. Sadece insanların bu şekilde birbirleri hakkında peşin fikirli olmasını önlemek için söylemiştim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5