İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Devamlı Dejavu Olan Var Mı

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Selamlar,

Evet arkadaşlar başlıktan anlaşılacağı gibi sık sık dejavu olan var mı aramızda ?Bu aralar hemen hemen hergün diyebilirim oluyorum ve kurtulmak istesemde kurtulamıyorum beynimden silmeye çalışsamda silinmiyor bir nevi aynı zamanda paranoyak gibi birşey olunuyor..

Böyle durumlar yaşıyan arkadaş var mı ?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
ben kendimden korkmaya başladım hocam, düşündükçe tüylerim ürperiyor, dejavuyu yaşamak bi yana, aklından geçen herhangi birşeyin o anda olması kafayı yedirtiyor bana, konu çok derin, çıkamayız vallahi

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Çıkılmayacak bir konu yok, insalık hali herkes bu durumu yaşıyabilir ki çoğu insanın yaşadığı halde bunun dejavu olduğunu bilmediği için kendini ifade etmekte güçlük çekebiliyor.

Evet o an insan kötü oluyor, olayın ciddiliğine göre o kötülük daha da derine kayabiliyor tabiki :=) Fakat beynin diyor yani ben bu olayı görmüştüm diye o ana kafa dank ediyor..

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
işte asıl soru bu hocam, sen o olayı nerde yaşadın? bu soruların cevabını belki hiç bi zaman bulamayacağız

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
odaklanma olmuyor ki böyl durumlarda, o an sokaktan kedi geçer ve gözün bi insana çarpar, bunları çok hızlı bir şekilde kafanda canlandırıken "noluyo lan" demeye başlarsın, farklı dünyalarda farklı zamanlarda yaşanılan bi hayatmı acaba bu dejavu, yoksa bu hayattamı rüya gibi birşey...

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
odaklanma olmuyor ki böyl durumlarda, o an sokaktan kedi geçer ve gözün bi insana çarpar, bunları çok hızlı bir şekilde kafanda canlandırıken "noluyo lan" demeye başlarsın, farklı dünyalarda farklı zamanlarda yaşanılan bi hayatmı acaba bu dejavu, yoksa bu hayattamı rüya gibi birşey...

Canlandırma olmuyor, söz konusu olay gerçekleşiyor ardından hemen sen noluyoruz falan oluyorsun aradaki zaman farklı.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
canlandrma kelimesini düşünme kelimesi ile değiştirirsek tam olucak, Allah sonumuzu hayır etsin, delirmeyelim de :)

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Ayrica kimisi bir gozun bazen diger gozden daha hizli hareket ettigini ve boylece yavas kalan gozle beynin yanilabilecegini dusunuyor.

Saçma gibi olsada olabilir açıkcası.

Bknz.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bence alakası yok, beyin yanılması veya gözün yavaşlaması bişeyi değiştirmiyor, ben bu olayı yaşadım diyorsun, deja vu hakkında bi sürü bilimsel tez var ama hepsi de bizim kapasitemizin üstünde olan makaleler, Adam tıp diliyle yazıyor çiziyor, bizde buna inanıyoruz, doktorsa biişey biliyorlardır diyoruz. Bu olay hiç kimsenin açıklayamayacağı bir durum bence, neymiş, beynin sağ lobu sol lobundan yavaş işliyormuşta, iki lob arasında bir tutarsızlık başlıyormuş, hadi ordan...

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
matrix arkadaşlar matrix :D biara banada oluyordu bu, hatta rüyamı gördüm yoksa dediğim anlar dahi olmuştur. hala daha bilmem rüya mıydı, dejavu muydu ? dejavu diyince, aklıma bir müzik kanalında dejavu adında bir program yapan eleman geldi bak, yusuf muydu, yunus muydu... hey gidi hey ;)

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
bence alakası yok, beyin yanılması veya gözün yavaşlaması bişeyi değiştirmiyor, ben bu olayı yaşadım diyorsun, deja vu hakkında bi sürü bilimsel tez var ama hepsi de bizim kapasitemizin üstünde olan makaleler, Adam tıp diliyle yazıyor çiziyor, bizde buna inanıyoruz, doktorsa biişey biliyorlardır diyoruz. Bu olay hiç kimsenin açıklayamayacağı bir durum bence, neymiş, beynin sağ lobu sol lobundan yavaş işliyormuşta, iki lob arasında bir tutarsızlık başlıyormuş, hadi ordan...

Evet haklısın aslında, bizler o alanda pek bilgimiz olmadığı için olayı direk basite indirgeyip '' ben daha önceden bunu gördüm şuan dejavu yaşıyorum '' diyor geçiyoruz.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bi bulsam zaten bazı temel soruların cevabını, hadi eyvallah diyeceğim hayata

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Bi ara gezin tozun; hep aynı şeyler yapmayın...
Ne bileyim, ata binin mesela.
Dejavu mejavu ile bi gençliği de heba edecek bu fransız hinduları...

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
bir arkadaşım anlatmıştı doğru mudur değil midir bilemiyorum ama aynen aktarayım:
dejavu denilen olay aslında beyin sinirleriyle alakalı bir durumdur. şöyle ki; beyinde algılamayı sağlayan sinir demetlerinden biri önce biri sonra çalışır ve bunun sonucunda beyin aynı şeyi iki defa yaşamış gibi düşünür. insanlar da buna dejavu derler...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Artık insanlar çok yoğun yaşıyorlar. Araba kullanırken bile e-posta gönderebiliyoruz. Geçen gün bir reklam filmini ftp ye yüklemem gerekti, metrobüsteydim ve telefondan yaptım. Zaman zemin çok değişti herşey karıştı birbirine. Bu şartlarda etrafımızdaki bir çok şeyi olması gereken gibi algılayamıyoruz. Devamlı meşgulüz çünkü. Haliyle beyinde görüp depoladıklarımızı, başka bir zaman gösteriyor bize.
Dejavu mejavu yalan yani :)

Bilgininde dediği gibi, gidin çiçeklere bakın biraz :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5