İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dikdörtgen resimlerde

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Merhaba,
dikdörtgen resimlerin kenarlarını nasıl ovallaştırabilirim acaba?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Photoshopta açtığın resimlerin etrafını solda bulunan tool paletindeki Rounded Tools ile çevrelere sora çevrelediğin resme sağ tıkla çıkan menüde make selection de. Ardından ctrl+ı ya bas ve delete de...Peki ne yaptık ?
Resmi açtık, etrafına kenarları oval bir kare veya herneyse çizdik, sora bu path i seçili hale getirdik. Ardından seçili olan alanımızı ctrl+ı ile ters çevirdik ve terse dönünce dış bölümler seçilmiş oldu ve bularıda sildik ;)...Rounded Tools seçtiğin zaman üst kısımda Radius diye bi yer var onun yanındada değeri vardır. Default olarak 5 tir. Bunu ne kadar artıtırsan o kadar oval olur kenarlar...
Bu işlem en az 6-7 şekilde yapılıbiliyor ben ilk ve her zaman kullandıgım yönetmi söyledim :)

fatal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hangi programı kullanıyorsun?

Photoshop ise, venom arkadaşımızın dediği gibi yaparsın, FreeHand ise, vektörel olarak çizilmiş dikdörtgen'e tıkla, sağdaki documents'e gir, orada zaten görürsün, ovalleştirme özelliği var, sayı vererek istediğin kadar ovalleştir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5