İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dikkat Dağınıklığı

floppy

1
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Herkese merhaba,

Günde yaklaşık 14 saat bilgisayar başında kalıyorum ve acayip dikkat dağınıklığı var. Gözlerim ağrıyor, doktora gittim birşey yok dedi.

Kod yazarken kafam çok dağılıyor bu ara, kafamı dağıtacak birşey yok ama. Arada telefonuma mesaj geliyor, 5 dakika mesajlaşıyorum felan, arada telefonla konuşuyorum o kadar. Etrafımdakiler biraz hareketli, onlar da hep işle ilgili konuşuyorlar.

Önerebileceğiniz bir ilaç, yöntem var mı? Gözlerim için ne yapılabilir?

Herkese teşekkürler..

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Bende de oluyordu ve durum sınavlarda büyük sorun yaratıyordu.1 hafta falan bilgisayardan uzaklaş farkı göreceksin.Göz ağrısının sebebi de %100 bu sebepten...

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Ben göz kapaklarım titrer gibi olduğu için doktora göründüm. Bana stres, yorgunluk ve aşırı kafeinin buna yol açtığını dikkat etmem gerektiğini söyledi. Yaz cidden yoğundu söylediklerinde haklıydı. Dinlenmenizi tavsiye ediyorum hocam.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
oksijensiz kalıyor olabilirsiniz baş ve gözlerin arkasında ağrı yapıyor. sürekli sırıtınızı yaslıyorsanız bi yerlere kan gidişi duruyor olabilir.

dikkat dağınıklığı beyin yorgunluğudur.kod yazdığınızı söylüyorsunuz bu bi yeterli sebep. b ve b2 vitamini tüketin balık yiyin dinlenin kod yazarken saatde bir şiir okuyun. beyninizi dinlendirmek için musluğu açın akan suyu izleiyn.öylesine değil gerçekten dikkatinizi vererek suyu izleyin beyniniz dinlenecektir.

caliente

Domain Avcısı
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Alcaine isimli damla var. 2 günde 1 kere damlat, 2 ay süreyle kullan. Herhangi bir sorunun kalmaz, yaşadığım problemdi. Damlaya karşıyım diyorsan, haftada 2 kez gece yatarken gözüne limon damlat, yakacak ama iyileşmesi için birebir gelecektir daha kısa sürede.

Ayrıca merakımdan sorayım, genç bir kardeşimizsin. Okul alternatifin yok mu.. Günde 14 saat boğucu bir zaman. Süreyi düşürmelisin, tavsiyemdir.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Işığı kıran gözlükler var, tavsiye ederim. 14 saat bilgisayar başında kalman sorun değil ama zaman zaman başka yerlere gözünü kaydır ve ışıktan uzaklaş. Aşırı ışık bir süre sonra gözlerini ışığa fazla duyarlı hale getiriyor, güneşli havalarda sokakta yürüyemez hale gelme dikkatli ol.

tenzin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçmiş olsun..
benim de yaşadığım bir durumdu. hatta sağ gözüm şişmişti bir sabah uyandığımda. sarımsak sürdüm ve birkaç gün pc ile işlerimi azalttım, düzeldi..

ahmet02

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçmiş olsun. Bende de dikkat dağınıklığı var. Arkadaşlar öneri vermiş ama bu durum herkeste farklı oranlarda var diye biliyorum. Ona göre tedavi şekilleri de değişiyor.

floppy

1
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Alcaine damlasını deniyeceğim, ayrıca Loi de ışığı kıran gözlükler hangileri söylerse onu da deniyeceğim. :)

Gerçekten güneşe çıkamaz haldeyim.

Exam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı şey mi bilmem ama sınavlarda dikkat dağınıklığı yaşayan bir arkadaşım hap kullandığını söylmişti. Devamlı değil ağrı kesici gibi birşey demişti. Kesin bir bilgi vermem doğru olmaz ama doktor bi tanıdığınız falan varsa sorup araştırın.Araştırmadan kullanmaya falan kalkmayın yanlış yönlendirmek istemem çünkü.

floppy

1
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Aynı şey mi bilmem ama sınavlarda dikkat dağınıklığı yaşayan bir arkadaşım hap kullandığını söylmişti. Devamlı değil ağrı kesici gibi birşey demişti. Kesin bir bilgi vermem doğru olmaz ama doktor bi tanıdığınız falan varsa sorup araştırın.Araştırmadan kullanmaya falan kalkmayın yanlış yönlendirmek istemem çünkü.

Teşekkürler, en azından alttaki arkadaş gibi değilsiniz...

Alcaine isimli damla var. 2 günde 1 kere damlat, 2 ay süreyle kullan. Herhangi bir sorunun kalmaz, yaşadığım problemdi. Damlaya karşıyım diyorsan, haftada 2 kez gece yatarken gözüne limon damlat, yakacak ama iyileşmesi için birebir gelecektir daha kısa sürede.

Ayrıca merakımdan sorayım, genç bir kardeşimizsin. Okul alternatifin yok mu.. Günde 14 saat boğucu bir zaman. Süreyi düşürmelisin, tavsiyemdir.

Alcaine, göze ciddi hasar bırakabilen bir ilaçmış. Doktor reçetesi olmadan kullanmamı tavsiye etmediler :mad:

hasanyildiz84

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,

Bu tarz problemler için LÜTFEN ama LÜTFEN kulaktan duyma, beni iyileştirdi seni de iyileştirir niteliğinde tavsiyeleri dinlemeyiniz zira o ilaç size tahmininizden daha fazla problem üretebilir özellikle damla, hap, şurup gibi doğrudan doktor kontrolünde verilmesi gerekenler.

DEHB (Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu) gibi problemlerin safhaları oldukça önemlidir, eğer gerçekten probleminin ileri boyutta olduğunu düşünüyorsan acilen bir Psikolojik Danışmana başvurmanı şiddetle öneririm, yok eğer kendi tedavi sürecimi uygulamak isterim dersen günde 3+3 saatten fazla bilgisayar başında oturmaman gerekli ilk 3 saatten sonra mutlaka en az 2 saat farklı bir iş ile uğraşınız mümkünse YÜRÜYÜŞ yapınız TV,MP3,Radyo gibi cihazlardan bu süreç içinde uzak durunuz; doğayı ve insanları dinleyiniz derim.

Bu süreci en az 1 ay boyunca rutine getirmeden farklı yapılar ve kombinasyonlarla deneyiniz, eğer halen problemler yaşarsanız mutlak suretle bir uzmana danışınız...

İyi Forumlar

webdesigner

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Loi de ışığı kıran gözlükler veya dinlendirici gözlüklerde kullanabilirsiniz,bende kullanmıştım zamanında faydası oluyor

boritta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dikkat dağınıklığı tanısı ve tedavisi tıp hekimleri tarafından düzenlenmesi gereken bir bozukluktur. Bireylerin kendi başlarına, kontrolsüz bir şekilde ilaç kullanmaları doğru ve etik değildir.

Sağlıklı günler dilerim,

Nemiroff

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sebebi bence tembellik vucut tembelliğe alışıyor ve dikkatli şekilde odaklanmana engel oluyor.

boritta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dikkat Eksikliğinin Nedenleri
Dikkat yetersizliği bireyin zekâsı ile ilgili olan bir sorun değildir; beynin çalışma sisteminde farklılık vardır. Beyin görüntüleme araştırmaları göstermektedir ki, Dikkat Bozukluğu ya da Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu olan bireylerin beyin aktivitelerinde (özellikle beyin dokusunun ön bölümü olan frontal bölgede) normale göre azalma gözlenmektedir. Beyin dokusunun her bölgesinin farklı görevleri vardır. Beyin ön bölgesi olan frontal bölgenin görevi, yürütücü fonksiyonların kontrolüdür.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5