İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dikkat dikkat önemli okuyunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Müzik indirene GÖZALTI

Türkiye'de bir ilk. Bilgisayarına müzik indirenler gözaltına alındı. Polis göz açtırmıyor.

Türkiye’de ilk kez internet üzerinden müzik indirerek, başkalarının kullanımına açan kişilere operasyon yapıldı.

MÜ-YAP ŞİKAYETÇİ OLDU

Soruşturma, MÜ-YAP’ın (Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği), telif hakkına sahip olduğu müzik parçalarının internet üzerinde dağıtımının yapıldığını söyleyerek şikayetçi olması üzerine açıldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturmada, internet kullanıcılarının “LimeWire” isimli programı kullanarak korsan müzik indirdikleri ve yine bu parçaları başkalarının alabilmeleri için kullanıma açtıkları tespit edildi.

112 KİŞİ GÖZALTINDA

Polis tarafından IP numaralarından önce bağlantı için kullandıkları telefon numaraları daha sonra da adresleri belirlenen korsan müzik dinleyen 112 kişi emniyette gözaltına alındı.

Savcılık kararı ile bu kişilerin bilgisayarlarına incelenmek üzere el kondu.

İfadeleri alınan korsan müzik dinleyicilerinin yaptıklarının suç olduğunu bilmediklerini söyledikleri belirtildi.

Bilgisayarında korsan müzik parçaları bulunan A.K. (27) ifadesinde, “Birkaç kez sitelerden şarkı indirmiştim. Ancak bunların kullanıma açıldığından ve başkalarının bilgisayarıma girmesine izin verdiğimden haberim yoktu” dedi.

Kaynak: Vatan
http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=123913

DemoYayin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Onca internet cafe var. Onların bilgisayarındaki dinlenen / dinletilen, indirilen tüm müzikler acaba yasalmı ? Çok var çok...

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
burası türkiye... 112 kişi mi ? 1.120.000 kişi mi ?

sadece 112 kişi mi indirmiş ?
diğerlerine güçleri yetmiyor muymuş ?

valla garip bir sistem var :)

ibryas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ayıp ya

Onca internet cafe var. Onların bilgisayarındaki dinlenen / dinletilen, indirilen tüm müzikler acaba yasalmı ? Çok var çok...

Öncelikle ilk mesajın hayırlı olsun :D ... Sanırım haklısın bu önlem çok saçma, enazından şimdilik gereksiz. Helede tutuklama olayı çok daha aşşağlayıcı birşey. Kendinizi o tutuklananların yerine bi koysanıza ( nekadar utanç verici) . Hala tezgahlarda cd satılıyor, birçok kayıtlı CD satan dükkanlar bile el altından cd kopyalıyo, bunlar bilinmiyormu sanki, çözüme doğru noktadan başlamak lazım diye düşünüyorum.

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
internethaberden bir yorum :)
limevireden müzik indirmeyen mi var.herkesi gözaltına almak biraz zahmetli olmayacak mı :)...
göz korkutmak amacıyla almışlardır gözaltına

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Hiç bir şekilde müzik indirmiyorum ve hiç indirme ihtiyacı da duymadım müzik istiyorsanız heryerde zaten spesifik bir müzik arıyorsanız CD ler satılıyor eskisi kadar da pahalı değil kul hakkı almaktan sa 10 ile 30 ytl olan müzikleri alır dinlerim daha iyi..

Bence yerinde bir karar ve daha iyi olacak diye umuyorum..

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben zaten genellikle pop filan dinlemediğim için , Rap dinlediğim için albümler genellıkle underground bandrolsuz oluyor beni almazlar sanırım :D
Bu arada bence en iyisi BearShare Limewire yi açıkcası hiç sevmıyorum

utkuts

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BearShare'in tasarımı ve kullanımı gerçekten güzel. Fakat içerik pek yok ne yazıkki

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Daha önce verildi. Gereksiz bir konu ayrıca. Yasa dışı iş yapıyorsanız göz altına alınırsınız, herkes toplumda kendi suçundan sorumludur, başkasının yapması/yakalanması sizin meseleniz değil. Siz yapıyorsanız siz suçlusunuzdur. Sokak arası minibüste mal satıp mikrofondan anons yapanlar gibi dikkat dikkat deyip olayı abartmaya gerek yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5