İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

DİKKAT! İyinet ismi kullanılarak atılan dolandırıcı ve hayat tacirleri

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
İlgili epostada tarafıma bir eposta atılmış olup, epostanın örneği aşağıdadır. Eposta'da forum.iyinet.com adresinde profilimize bakılıp dolandırıcılık mesajı atmıştır.

Korkum iyinet veritabanındaki listelerinin 3'üncü kişilere verilip verilmemesidir. yoksa bu vatandaş nereden bulacak ? benim iyinette olduğumu nereden buldu ?

From: jennifer jama [mailto:[email protected]]
Sent: Saturday, January 29, 2011 5:50 PM
To: undisclosed recipients:
Subject: Greetings dear.

Greetings dear.
my name is Jennifer i saw your profile today at (forum.iyinet.com)and i became interested in you and i will like to know more about you and if you can mail an email to my mail address i will give you my picture.hope we can move from here.waiting for your mail to my mail address above.
Jennifer.

jennifer jama kimdir veya kimlerdir ?

http://419.bittenus.com/11/1/jenniferjama.html

Dolandırıcıya epostasına yanıt verdiğiniz anda hüzünlü bir hikaye anlatıyor size. Babasının bir tıbbi şirketi olduğu mevcut yerel devletten söz de birilerinin (isyancılar-muhalifler) evlerine saldırdığını az parası olduğunu yardım etmesini istiyor.

Senin güzel resimlerini görmek isterim arkadaş olurmusun diyor.

peşinde size şantaj yapabilir, resimlerini illegal sitelerde yayınlama şantajı gibi şeylerde yapabilirler.

İyinet'e duyurulur.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Hocam bu aralar iyinet'e girip çıkan yabancı sayısında artış var. Profilinizden almış olabilirler mail adresinizi. Güzel resim istemiş sizden bir nolur.com fotosu yollasaydınız :D

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Hayal tacirleri deyince Arena izliyorum sandim.
Email adresinizi bir thread icerisinde vermis olup unutmus olabilirsiniz veya baska biryerde paylasmis olabilirsiniz, gazilyon tane ihtimal var. Forum sahipleri email satmak istese, sanirim Jennifer'dan daha uygun aday bulurlar, hosting firmalari cok istahli bakar o listeye ornegin.

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Hayal değil hayat dedim. ki öyle :) ama nereden buldu forum.iyinet.com'u merak ettim. profilimde ve özelde kullanmıyorum o epostayı. :D neyse sadece uyardım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5