İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dinamik ve Statik Dosyaları Ayırma

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Arkadaşlar bu konuda yardıma ihtiyacım var. Şöyleki;

Wordpress kullanıyoruz. Sitemizde video, pdf, mp3 gibi trafik canavarları yayınlıyoruz. Bu canavarları uploads klasörüne hapsediyoruz.

Bizim sitenin trafik 3-5 ay sonra başlıyor kıvranmaya. VPS nedir, ne değildir diye bakarken alıyoruz en makulünden :)

Şimdi sorum burada başlıyor:

Daha yüksek verim almak için upload klasörünü VPS üzerinde barındırsak, geri kalan dosyalarımızı ise bildiğimiz sıradan bir hosting üzerinde çalışmaya devam etse. Yani başlıkta değindiğim gibi statik ve dinamik dosyaları birbirinden ayırsak?

Böyle bir şey mümkün mü?

Mesela böyle bir sistem kurduğumuzda ben panelden resim upload etsem VPS sunucuya aktarabilir miyim?

Bu tarif mantıklı olmayabilir. Ancak bu konuda gelecekte sorun yaşayacağım ve şimdiden ne yapılabilir araştırmaya çalışıyorum. Açıkçası daha önce böyle bir işe kalkışmadım. Tecrübesi olanlara sorum :

Böyle bir şey mümkün mü? Ya da farklı biz çözüm var mı?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
panelden resim uploadı yaptığın adresi değiştirerek bunu yaparsın zannedersem, vds e başka bi site kur linki ordan ver, kullanamadığın alanın tüm özelliklerini ver yeni adrese, belki olur yani

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Hocam önerin için teşekkür ederim.

Peki bu konuda tecrübesi olan biri var mı aramızda? Ya da farklı bir çözüm uygulayan?

woox

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba ayrıntılı bilgi vermek için trafiğinizin sayısal değerini bilmem gerekiyor,Ancak Tüm sitenizi yüksek trafikli bir vps de barındırmak sitenizin wp olması nedeni ile de ,wp nin işlemci yediğini düşündüğümüzde faide sağlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5