İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

direct admin panel yedek yükleme

-YolGezer-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

Hostta çıkan arızadan dolayı yedeklerimi yüklemem gerek ancak yüklemeyi tam bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Host firması yüklemiş ama sürekli db hatası veriyor yeniden yüklemek istiyorum. Bende tar.gz uzantılı yedek var. Yapmam gerekenler nelerdir acaba?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Merhaba,

Direct adminde bir yedek geri yükle gibi bir bölüm olması gerekli. Daha önce direct admin kullanmadım ama mutlaka vardır.

Oraya gelip elinizdeki yedeği seçip yükle demenizin ardından yüklemesi gerek.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Merhabalar,

Hostta çıkan arızadan dolayı yedeklerimi yüklemem gerek ancak yüklemeyi tam bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Host firması yüklemiş ama sürekli db hatası veriyor yeniden yüklemek istiyorum. Bende tar.gz uzantılı yedek var. Yapmam gerekenler nelerdir acaba?

Yedekleri yüklediğiniz zaman, yeni db isimleri & yolları farklılık göstermiş olabilir.
Örneğin önceden iyinet_dbadi ise şimdi iyinetcom_dbadi olmuş olabilir hesap ismine bağlı olarak.

Site yazılımındaki db yollarını değiştirip öyle deneyin bir de.

marjikal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba önce winscp ile ssh bilgisi ile bağlan yedekleri
/home/user_backups dizinine yükle
5 Adımda çok sağlıkli bir şekilde yedek lerinizi açabilirsini.
dr1.jpg

dr2.jpg

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5