İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Divi td gibi sola yapıştırmak

alone123

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar paylaşım sitemde tablo kullanmıyorum. Solda kullanıcının profil resmi ve kullanıcı adı olacak. Sola bir div yaslamam gerekiyor. Float:left kullanıyorum ancak sola yaslanan divin yüksekliğinden uzun paylaşım olunca paylaşımın bir kısmı divin altına giriyor. Sola yasladığım divin yüksekliğinin 100% olmasını istiyorum böylece heralde paylaşım altına vs. kaymaz. Ancak height:100% yapınca da bütün sayfanın 100%'ü olarak algılıyor.

Kısaca bir divi tablodaki td gibi sütun olarak sola yaslamak istiyorum. Altta bir screen shot var.

alone123

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar takıldım kaldım, bir yerde takılınca daha fazla ilerleyemem o işi bitirene kadar kafayı hep ona yorarım. Yardım edebilecek biri yok mu?

ImSoRy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Bu sorunu çözmek için kapsama işleminde sorun çıkaran div'i kapatmadan hemen önce şunu ekleyin <div style="clear:both"></div> düzelicektir.

alone123

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlginiz için teşekkür ederim ancak verdiğiniz kod yasladığım divle içeriğin birbirine girmesini önlüyor. Benim anlatmak istediğim şöyleydi, görsel daha iyi olacak galiba:

İlgilenip baktığınız için teşekkür ederim.

newscant

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Sol tarafa yasladığınız divi float:left ile bırakın. Sağ taraftaki içerik divininde genişliğini belirtip soldan biraz margin verdikten sonra float:left uygulamayı deneyin. Sanırım sorun düzelir. (Genişliği ayarlarken kendisine ayırılan yerden fazla genişlik vermeyin.)

Acemilik yaptıysam kusura bakmayın yeni yeni öğrenmeye başladım css'i

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
sag tarafa da float right verirsen sorun cozulur.
sol ve sagdan sonra clear: both; eklemen lazim hemen asagida.

alone123

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Solu float:left yapmak yerine sağa float:right vermeyi denedim ancak bütün yazılar sağa yapıştı. Ancak şimdi aklıma geliyor width değeri vermem gerekliydi. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5