İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

DivxPlanet Reklam Alıyor

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,
www.divxplanet.net
sunucu sorunları nedeniyle reklam almaya karar vermiştir bilginize.
Site istatistikleri:
Günde
15bin tekil,
300 bin sayfa üretimi (php)
6-7 Milyon arası çoğul hit
Konuyu yerinde DP yönetiminin açmış olduğu başlıkta okumak isterseniz ilgili link:
http://forum.divxplanet.net/index.php?showtopic=41142&st=0&#entry1061402475

DP üyesi olarak bu konuyu buraya açmayı uygun gördüm. Sen niye yazıyorsun DP yönetimi yazmıyor diyebilirsiniz. DP üyesi olarak gerçekten DP'den çok şey öğrendim ve bunu yapma gereği duydum dediğim gibi sunucu sorunları ben dahil tüm kullanıcıların huzurunu bozan bir şey olduğu için herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor. Yönetim şuana kadar hiç bir reklam vs. almamıştır ki zaten bu durumlar olmasaydı da alacaklarını pek sannetmiyordum.

İlgilenenler varsa yukarıdaki linkte yazan mesajı aynen buraya kopyalıyorum..
Saygılarımla..

Merhabalar,
Hepimizin bildiği üzere; sitemizin üzerinde bulunduğu sunucumuz, mevcut isteklere artık yetmemektedir.

Mevcut sunucu konfigrasyonumuz:
Superb Plus Server
MINI-TOWER /W 250W PS (inwin case)
ASROCK P4I65GV W/ VGA & LAN
P4 3.06 800FSB
512MB PC3200 DDR
CPU FAN
SAMSUNG 120GB IDE
FDD

Bu konfigrasyona ilave
• Upgrade to 1GB Ram (512MB Upgrade)
yapılmış şekilde kullanıyoruz.

Bu paketin max. Ram artırımı 1GB Ram ile sınırlı. Bu yüzden RAM artırımı yapamıyoruz. Ancak bir üst paket olan Superb Pro'ya geçmemiz gerekiyor. Bu konfigrasyon da DP için ancak geçici bir çözüm olacaktır. Ram ve Cpu güçlenmiş, disk özellikleri aynı kalacaktır. Köklü bir çözüm için SCSI diskli sunucu şart gözüküyor. Bu paketin donanım artırımlarında malesef SCSI disk bulunmuyor. Belki bizleri Superb Pro bir süre idare edecek fakat tekrar aynı sorunlar baş gösterdiğinde kazanılmış gibi gözüken bu süre, tekrardan aynı sıkıntılar + taşınma sırasındaki gün kayıpları bizi geriye götürecektir.
Olması gereken kalıcı konfigrasyon çözüm paketimiz SAGO Networks Dell Atlas Server Dual Xeon 3.2 2GB DDR2 RAM 2 X 146GB SCSI HD 2000GB BW 100Mbps Port olmalı.

Bugüne kadar 130$ sunucu ücretini DP Yönetimi ve isimleri bizlerde saklı bazı yakın arkadaşlarımızın destekleri ile karşılayabildik. Fakat ihtiyaç duyduğumuz sunucunun aylık 339$ ücretini kendi imkanlarımızla karşılayabilmemiz mümkün gözükmüyor.

Bunu karşılamak adına DP'ye sponsor arıyoruz. Sponsor olacak kurum, kuruluş ve firmalarla karşılıklı yapılacak değerlendirmeler ile reklamlarını uygun kısımlarda yayınlayabiliriz.

DP üyelerinden ricam, sponsorluk + reklam verebilecek kişilere ulaşmamızda aracı olmanızdır. Eminim içimizde DP'ye sponsor olabilecek firmalarda çalışan veya tanışıklığı olan arkadaşlarımız mevcutdur. Eğer DP'yi geleceğe taşımak istiyorsak hepimizin uğraş vermesi gerekiyor...

Konuyla ilgili olarak sidisi(at)divxplanet.net veya Ö.M. ile bana ulaşabilirsiniz.

Sevgi ve saygılarımla.
sidisi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5