chat ege.net sohbet

dizide tekrar eden aynı veriyi silme

i.ari

Müptela
Merhabalar,
Elimde bir dizi var bu dizide bazı zamanlar bir indis e tekrar edebilen veri gelebiliyor. böyle bir durumda önceki veriyi silip yenisini silmek istiyorum.
array_unique kullanılamadım. Sizce ne yapabilirim?

Dizi
PHP:
				$dizitext=array($giristarihi,",".$cikistarihi,",".$rezervasyontipi,",".$id,",".$checkin,",".$checkout,",".$musteriid,",".$musteriad,",".$musterisoyad);
array_push($odalistesi,$dizitext);
tekrar edebilecek veri giristarihi eğer giristarihi daha önceden var ise önceki kaydı sildirmek istiyorum.

Hakan Damar

Profesyonel
merhaba,

in_array(), array_search(), array_diff() bunları araştır. Cevabını bulacaksın.

Bu arada, koddan anladığım kadarı ile bir turizm firması veya otel için rezervasyon sistemi geliştiriyorsun. Daha önce danışmanlık vermiştim bu konu ile ilgili özetle; Allah kolaylık versin :) Beni illet etmişti.

İyi Çalışmalar.

i.ari

Müptela
PHP:
				//Arama
if(in_array($giristarihi,$odalistesi[0])) { 
array_push($odalistesi,$dizitext);
}

//Arama
şeklinde yaptım ama olmadı.

Angelo

Müptela
Dizide anahtar tanımlaması olmadığı için, yaptığın mantıkla işin içinden çıkman zor.
$dizi = array('giris'=>$tarih, 'cikis'=>$cikis, 'baska_veri_tipi'=>$xxx);

şeklinde tanımlanırsa, dizide daha snora yeni giriş tarihi geldiğinde üstüne yazman kolay olur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.