İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dizüstü için tavsiye, firma ve site adresleriniz?

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar kdv dahil 1.750 ytl kadar bir dizüstü alacağım.Kesin olarak intel çift çekirdek istiyorum.Başka bir şart yok.Bana önerebileceğiniz marka,model yada uygun satış yapan firmaları yazmanızı rica ediyorum.

Bildiğiniz veya kullandığınız alışveriş sitelerinide yazarasanız memnun olurum.Bugün için bir karar verip yarın alacağım.

Dizüstü kullanan arkadaşlarda özellikle marka konusunda tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Anladım, bu makinanın fiyatı 920 USD civarında 2gb ram 120gb hdd olması artı ve güzel ayrıca 4gb' a kadar arttırılabilmeside çok hoşuma gitti benim, ekran kartı tümleşik olması ve fsb 533mhz olması biraz kötü ama 2gb ram ile onun eksikliğinin yaşanacağını sanmıyorum bluetooth, webcam birlikte olmasıda hoş bir özellik bugün 2 tane sattım bundan gayet memnunlar alanlar... İnternette ne kadar fiyatı bilmiyorum bir bak istersen fiyatı çok uygun geldi bana, çok ağır grafik uygulamaları çalıştırmayacaksan iyi ucuz bir makina...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
T61-1L.jpg

Tavsiyem Thinkpad T61
5 üzerinden 4.5 olarak değerlendirilmiş.
http://shop.lenovo.com/SEUILibrary/...-category-id=F2F5363C71FA4D61B176AD5FB80FA5D8

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Anladım, bu makinanın fiyatı 920 USD civarında 2gb ram 120gb hdd olması artı ve güzel ayrıca 4gb' a kadar arttırılabilmeside çok hoşuma gitti benim, ekran kartı tümleşik olması ve fsb 533mhz olması biraz kötü ama 2gb ram ile onun eksikliğinin yaşanacağını sanmıyorum bluetooth, webcam birlikte olmasıda hoş bir özellik bugün 2 tane sattım bundan gayet memnunlar alanlar... İnternette ne kadar fiyatı bilmiyorum bir bak istersen fiyatı çok uygun geldi bana, çok ağır grafik uygulamaları çalıştırmayacaksan iyi ucuz bir makina...

Bu makinanın özellikleri dediğin gibi çok güzel fakat markanın acer olması düşündürücü bir nokta.Çevremde bu durumdan yakınan birkaç arkadaşım var.Aynı model olmasada marka olarak düşündürüyor.

Ece' Alıntı:
Toshiba'yı öneririm.
Galiba o olacak :)

Developer' Alıntı:
Siteyi inceledim.Teşekkürler...
iyinet' Alıntı:
Tavsiyem Thinkpad T61
5 üzerinden 4.5 olarak değerlendirilmiş.
http://shop.lenovo.com/SEUILibrary/c...76AD5FB80FA5D8

Ibm oldum olası bir sempatim var.Ancak bu belirttiğiniz modeli sanırım Türkiyede bulmak zor.Yukarıdaki modeller bile sitelerinde olduğu halde mağazalarında yok.Yinede teşekkürler...

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Elektronik ürün işte problemli olabiliyor, o verdiğin modellerden bir hp serisi öyle problemli çıktıki sağlamını ayıklamak zorunda kaldık içlerinden : ) şans birazda ama garanti var ayrıca bütçen var ise vaio kesinlikle öneririm.
Toshiba alacağınada casper al daha iyi http://www.casper.com.tr/pageStruct...=2&intPageNo=209&strHitCountParam=2|2|0|24|64 istanbuldaysan 950 den temin edebilirim bunuda

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Saol osahin dediğin doğru hp alırsam benimde kafamda soru işareti olacak.Sony'e gelince almak isterim ama fiyatlar çok yüksek core duo işlemciyi ancak alabiliyorum.Ancak ben almışken core 2 duo almayı tercih ederim.

Bu arada firmayla görüştüm istediğim 3 modelde ellerinde yokmuş.Hatta linkini verdiğim Toshiba modelini hiç bir yerde bulamayacağımı söylediler.İş yine karıştı.Yarın alıcaz artık birini bakalım hayırlısı...

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Yani içeriğine bakman lazım gifted şimdi baktım stoklara söylediğin gibi toshiba yok onun 200gb hdd olanı var A210 modeli bakıyorum adam 200gb hdd koymuş ama hdd 4200rpm bana 5400 bile az geliyor ne yapayım yani şimdi isterse 1tb olsa nolur o hdd? : )

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Doğru diyosun osahin o özelliklere çok dikkat ediyorum zaten.Çünkü geri planda tutuyorlar.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
fujitsu siemens amilo kullanıyorum gayet memnunum ama açıkcası laptop piyasasına turkıye'de yon veren tek fırma var oda toshıba Türkiye'de her zaman ilk tercihin olmalı bana göre..

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar vatan bilgisayardan ibm lenovo 3000 n200 modelini aldım.1024 olan ram'i 2048 yükselttim.

Vista ve driver cd yok.Eve gelir gelmez aradım cd koymamışsınız diye kötü bir duruma düştüm.Meğer tek tuş format özelliği varmış.Vista ve driver otamatik kuruluyor.

Şuan tek sorun ekrandaki iğne ucu büyüklüğündeki kırmızı leke.Bunu orada fark etmemiştim.Beyaz vb renklerde hiç gözükmüyor ama kırmızının zıttı olan siyah renkte bariz belli oluyor.Bu tarz bir tecrübesi olan var mı?

Yani acaba bir zaman sonra geçer mi diye düşünüyorum.Olmazsa pazartesi götürüp göstericem.

Fikir belirten arkadaşlara da çok teşekkürler...

saka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
o söylediğin leke sanırım piksel hatası. Oldukça sinir bozucu bir durumdur ve notebooktan nefret etmene bile sebep olur. Tavsiyem en kısa sürede iade etmeye çalışmandır.

Çalışmandır diyorum çünkü tek bir piksel yasal olarak iade sebebi değil.
Sanayi bakanlığının birkaç şartı var.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Gifted bence kötü bir seçim yapmışsın ama yinede hayırlı olsun diyeyim, o hatayı derhal götürüp iade etmen benim tavsiyem 7 günü geçerse iade almazlar... Servise verirler mutlaka iade almalarını sağla bence...

aytuggg

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sony vaio tek geçerim ;)

yıllardır sorunsuz kullanıyorum + garanti destekleri çok sağlam

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5