İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

DLE temada utf-8 dönüştürme hatası

pms11

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Arkadaşlar DLE sürüm yükseltme işlemi yaptım. Kodlamayı da utf-8'e dönüştürmem gerekti. Herşey iyi hoş ama shortstory ve fullstory'de sorun çıktı. Diğer bölümlerin dönüştürülmesinde sorun yok ama bunlarda niye sorun çıktı anlamadım. İlgili bir arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Hatadan kastınız nedir? Dle ile pek ilgili değilim ama galiba sorununuzu çözebilirim

pms11

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Hatadan kastınız nedir? Dle ile pek ilgili değilim ama galiba sorununuzu çözebilirim

Yükselttiğim sürüm utf8 kodlamaydı. Eski sürümüm de latin. Dolayısıyla karakter sorunu ortaya çıktı. Tema dosyalarını utf8 dönüştürdüğümde sorun ortadan kalkıcaktı ama bahsettiğim gibi shortstory ve fullstory.tpl dosyaları utf8 e dönüştürmeme rağmen karakter sorunu çıkardı. Tekrar eski sürüme geçerek sorunu geçici olsada halletmiş oldum. İlgin için teşekkürler.

Evan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
@pms11 eski sürümün latin5 ise utf8'e yükseltmen sitende hatalara yol açar. Veritabanı sorgularından sistemin hatada kalır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5