İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

DMOZ yerine CURLIE geldi

KaRNeC

İyinet Üyesi
Reaction score
260
Bir zamanların en popüler dizin site DMOZ tarihe karıştı. Neden kapandığına kimse akıl sır erdiremezken, yöneticiler arasındaki ayrışmanın buna sebep olduğu iddiaları vardı.

Ben kapandığı zamanlar da yeni bir site ya da farklı bir özellikle yeniden açılacağını umuyordum. Dediğim gibi de oldu. DMOZ artık http://curlie.org sitesinde dizin hizmeti veriyor.

curlie-logo.png

DMOZ veritabanına eklenen siteler Curlie'de yeniden yayınlanmaya başlandı. Şu ana kadar milyonlarca site yeni DMOZ Curlie'ye eklendi.

Son verilere göre Curlie'de 91,967 editör yer alıyor. 1,033,145 farklı kategori ve alt kategoride 3,582,691 eklenmiş ve onaylanmış durumda. 90 lisanda hizmet veren Curlige'de yer almanın avantajları saymakla bitmese de en önemli özelliği Google ve Alexa gibi sitelerin buradaki dizinleri kullanması olarak ifade edilebilir.

Curlie'de sitenizin onaylanması için yapmanız gereken en önemli koşul, sitenizi uygun kategori altına eklemek olacaktır.

Son düzenleme:

seobaz

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Editörler yine rüşvet düzeni kuracaktır :) ancak o ilginin %1 ni göremezler dizinlere toplistlere olan ilgi neredeyse sıfıra düşmüş durumda.

Nginx

İyinet Üyesi
Reaction score
69
Son zamanda webmaster dünyasında alınan iyi haberlerden biri de budur sanırsam. Umarım eski görkemiyle her webmasterin hayallerini süslemeye devam eder. Önceleri burada yer alabilmek çok uğraşmak gerekiyordu.

Sakli_Sevda

0
Onaylı Üye
Reaction score
19
DMOZ'un havası yok. İsmi bile duyulmadı kaç ay oldu açılalı.
Arkadaşın dediği gibi bana da denk geldi editör para istedi. Ben de verdim ve giyim e-ticaret sitemi dizine eklettim 100 TL'ye.

Nginx

İyinet Üyesi
Reaction score
69
Arkadaşın dediği gibi bana da denk geldi editör para istedi. Ben de verdim ve giyim e-ticaret sitemi dizine eklettim 100 TL'ye.

Keşke 100 lira ödeme yapmak yerine editörü report etseydiniz. Bu nasıl bir çalışma prensibi böyle sen dizin yapıyorsun insanlar ücretsiz sitelerini ekleyebilsin diye ama oraya gelen sözde gönüllü editör senden para talep ediyor yazık gerçekten çok yazık.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
merhaba
editörün ismini bana gönderir misin?

Sakli_Sevda

0
Onaylı Üye
Reaction score
19
merhaba
editörün ismini bana gönderir misin?
Hatırlasam gönderirim de 5 yıl kadar oldu.
Zaten o dönem footer link alsam da 100 TL ödemem gerekecekti o paraya Dmoz'a sokmuş olduk siteyi. giyim ürünleri ile ilgiliydi sayfa

Nginx

İyinet Üyesi
Reaction score
69
Hatırlasam gönderirim de 5 yıl kadar oldu.
Zaten o dönem footer link alsam da 100 TL ödemem gerekecekti o paraya Dmoz'a sokmuş olduk siteyi. giyim ürünleri ile ilgiliydi sayfa
Yanlış bir yol izlemişsiniz ve bakış açınız yanlış dmoz türevi yerler ücretsizdir ve gönüllüler tarafından yönetilir kimsenin karnını doyurmak zorunda değildiniz böyle şeylerde aklınızda olsun editörün kim olduğunu belirtirseniz böyle ticari karteller oluşmaz sağda solda.

beyuzman

0
Onaylı Üye
Reaction score
16
dmoz benim siteyi zamanında kabul etmişti ve acayip sevinmiştim :)
Artık bu gibi sitelere ihtiyaç olduğunu sanmıyorum ama.

BöcekBaşı

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
26
Deneme amaçlı sitemi eklemeye çalışacağım bakalım ne olacak sonuç

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5