İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dmoz'da Editörlük

Zafer84

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 8 - 10 ay önce başvurduğum dmoz edötürlük başvurum kabul edilmiş, velhasıl dmoz'da editör oldum mutlu oldum:) Darısı diğer başvuran arkadaşların başına.

buark9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
o zaman sana bir soru yaklaşık 1-2 ay önce dmoza kayıt ettirdim sitemi daha doğrusu başvuru yaptım ama hala onaylanmadı galiba :) ve hiç bir bilgi maili gelmedi neden olabilir :)

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
DMOZ'da red maili gelmiyor, bunu başvururken belirtmiş olmaları lazım.
Sana hayırlı olmasını dilerim editörlüğünün, hangi bölümde editör oldun?

Zafer84

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
buark9; Evet uygun bulunmayan siteler haliyle onaylanmıyor ve bunun için size bilgi maili gönderilmiyor. Diğer bir ihtimal ise eklediğiniz katagoride editör olmamasıdır yada henüz incelenmemişte olabilir..

Lanet; Teşekkür ederim efendim..

World/Türkçe/Basın_ve_Yayın/Dergiler_ve_E-dergiler/Sektörel/

SeoHit

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
DMOZ da gerçekten hak eden siteler yer alıyormu?
Yoksa orada editör olan kişiler kafasına göre istediği siteyi ekliyor istemedi siteyi eklemiyormu bunu merak ediyorum.
Sözüm yeni editör olan arkadaşlara değl.
Genel kategorilerde suyun başını tutmuş sadece kendi sitelerini ekleyen ve kendi sektöründeki kişileri ön sayfalardan uzak tutmaya çalışan kişilere soruyorum.
DMOZ varoluş amacının dışındamı değilmi?

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
DMOZ da gerçekten hak eden siteler yer alıyormu? Azınlık da olsa olduğuna inanıyorum
Yoksa orada editör olan kişiler kafasına göre istediği siteyi ekliyor istemedi siteyi eklemiyormu bunu merak ediyorum. genelde çoğu kendi kafasına göre diye biliyorum
Genel kategorilerde suyun başını tutmuş sadece kendi sitelerini ekleyen ve kendi sektöründeki kişileri ön sayfalardan uzak tutmaya çalışan kişilere soruyorum.
DMOZ varoluş amacının dışındamı değilmi? değil, amacı biraz fazla sapmış olabilir
nokta.

SeoHit

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Yalnız olmadığımı bilmek güzel. Aslında DMOZ a eklenen siteler google dan otamatik yere yüksek pagerank alarak haksız yere ön sayfaları işgal ediyorlar ama güzel bir SEO ve istikrarlı çalışma ile o sayfaları bir çok sektörde alta almayı başardım.
DMOZ her ne kadar burjuva çoçukları gibi hayat 10 Sıfır önden başlasalarda içeriği boş olduğu sürece alta inmeye mahkumlar.

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
DMOZ da gerçekten hak eden siteler yer alıyormu?
Yoksa orada editör olan kişiler kafasına göre istediği siteyi ekliyor istemedi siteyi eklemiyormu bunu merak ediyorum.
DMOZ varoluş amacının dışındamı değilmi?

@Bilgi harikulade cevaplar vermiş sorularınıza.

Yahoo! Directory bu işi ticari boyuta taşıdığını haykırıyor. Asıl merak ettiğim DMOZ arka planda neler çalıştırıyor?

Bilimum gaip senaryolar duyuyorum. Bunun doğruluk payını merak ediyorum. Ve Google kulaklarını nasıl tıkıyor?

SeoHit

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Bence herkes delikanlı gibi çıkıp itiraf etmeli, evet kardeşim ben çıkar amacım olduğu için bu işi yapıyorum desin.
Ben orada kimlerin neler yapıp yapmadığını biliyorum ispatlarımda kişilerin tek tek adlarını vererek.
Sadece o forumda bu forumda insanlık adına editörlük yapıyorum demesinler.

Zafer84

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Teşekkür ederim efendim..
Şahsım adına cevap vereyim editörü olduğum katagoride önce tüm siteleri tek tek açılıp açılmadığına baktım açılmayan 4 siteyi sildim. Akabinde beklemede olan siteleri dmoz'un belirlemiş olduğu kriterler doğrultusunda inceleyerek onayladım, sildim yada doğru katagoriye yönlendirdim.. Eminim ki diğer tüm editörlerde bu şekilde titizlikle emek harcıyorlardır..

11seconds

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Teşekkür ederim efendim..
Şahsım adına cevap vereyim editörü olduğum katagoride önce tüm siteleri tek tek açılıp açılmadığına baktım açılmayan 4 siteyi sildim. Akabinde beklemede olan siteleri dmoz'un belirlemiş olduğu kriterler doğrultusunda inceleyerek onayladım, sildim yada doğru katagoriye yönlendirdim.. Eminim ki diğer tüm editörlerde bu şekilde titizlikle emek harcıyorlardır..

hangi kategoridesin acaba? bide bi sorum olcam sayın editör.
blogspot gibi ücretsiz siteleri alıyormusunuz dmoz"a?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
özene bezene hazırladığım eski bir sitemi dmoza keydetmeyi başarmıştım, normal konularımı da giriyordum, kişisel blogtu, 2-3 hafta geçti listeden silindim, bu neden olur

judgeofnight

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
orada bende çok duydum işlerin hakkıyla yapılmadığını ne diyelim inşallah yeniler tarafsız ve doğru olurlar ki bizlerde sitemizi yayınlatalım. Ben kayıt ettirmedim ettirmeyi de düşünmüyorum biliyorum ki kriterlere uymayacak biliyorum ki adaletli davranılmayacak...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5